Kobranocka wchodzi na ekrany.

Znany w całym kraju zespół rockowy Kobranocka doczekał się filmu o sobie. "Kocham Cię jak Irlandię" w reżyserii Aleksandra Dembskiego niedługo ujrzy światło dzienne.

Kobranocka w swojej długiej historii wielokrotnie stawała w oku kamery. Ale obchodzący w styczniu tego roku 28. rocznicę istnienia, wywodzcy się z Torunia zespół po raz pierwszy stanie się głównym bohaterem filmu. Mowa o dokumencie Aleksandra Dembskiego "Kocham Cię jak Irlandię".

Ostatnie zdjęcia do tego obrazu powstały 23 listopada 2012 podczas koncertu  w Grodzisku Mazowieckim. Film to opowieść o dwójce przyjaciół, którzy odnajdują się po latach i postanawiają zaistnieć na dużej scenie. Krzysztof Urtate ma doświadczenie jako menedżer kapel weselnych i bankietowych, a Adam Hendzel jest gwiazdą portalu dla muzyków amatorów. Mimo, że mają umiarkowane zdolności, postanawiają poświęcić wszystko dla osiągnięcia sukcesu. Aby tak się stało muszą znaleźc zespół, który zacznie grać z nimi. Tu właśnie pojawia się Kobranocka, która zaprasza Krzysztofa i Adama do wspólnego grania.

"Potrzebowaliśmy zespołu, który kupi ten rodzaj humoru. Kobranocka doskonale złapała klimat. To chłopaki, którzy mają otwarte głowy. Nie boją wyzwań" - mówił mediom Dembski. Reżyser jest twórcą nagradzanej komedii "Basia z Podlasia". "Kocham cię jak Irlandię" powstało na zamówienie Redakcji Dokumentalnej TVP 1, a producentem jest krakowskie Darklight Film Studio.

Jak informował portal Stopklatka część zdjęć powstawała w znanym warszawskim Klubie Komediowym Chłodna. "Bohaterowie filmu konfrontowali się tam z osobowościami muzycznymi, które ocenią ich potencjał. Zaproszenie do udziału w filmie przyjęli m.in. wieloletni dziennikarz muzyczny związany z Polskim Radiem i TVP Marek Wiernik, gitarzysta Andrzej "e-moll" Kowalczyk, dziennikarz i satyryk Rafał Bryndal oraz Bohdan Łazuka" - napisała Stopklatka.

Nie znamy jeszcze daty premiery "Kocham cię jak Irlandię", ale nasz Tofifest blog niedługo Was o tym poinformuje."Kocham cię jak Irlandię"
komedia dokumentalna, Polska 2013
Scenariusz i reżyseria: Aleksander Dembski
Zdjęcia: Paweł Dyllus
Montaż: Jan Mikołaj Mironowicz
Dźwięk: Grzegorz Różycki
Producent wykonawczy: Natalia Bartkowicz – Koszałka, Darklight Film Studio
Produkcja: TVP 1
Obsada: Adam Hendzel, Krzysztof Urtate, Elżbieta Kołodziej, Kobranocka (Andrzej "Kobra" Kraiński, Jacek "Szybki Kazik" Bryndal, Piotr "Vysol" Wysocki, Jacek Moczadło), Bohdan Łazuka, Rafał Bryndal, Marek Wiernik
https://www.facebook.com/kochamciejakirlandiefilm


Jacek "Szybki Kazik-Atrakcyjny Kazimierz" Bryndal
Kobranocka w studiu z bohaterami filmu

filmowe "Gwiazdy"
filmowe "Gwiazdy"

Komentarze