Seks po 60-tce jest ekstra! W Toruniu udowadniają to Geraldine Chaplin i Jane Fonda.


Chcesz by twoi starzy, dobrzy rodzice zobaczyli (i uwierzyli), że ludzie 55+ mogą naprawdę świetnie żyć? Zabierz ich do Kina Centrum na "Zamieszkajmy razem". Geraldine i Jane pokazują że to możliwe i wręcz wskazane.

Każdy chyba pamięta wspaniałe wzruszenia jakich dostarczyła nam ledwie pół roku temu Geraldine Chaplin, odbierając na toruńskim festiwalu filmowym Tofifest specjalnego Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą. Luzu tej wspaniałej, starszej pani powinni zazdrościć wszyscy tzw. "młodzi" ludzie. Geraldine urzekła, zaczarowała i... uwiodła torunian. Teraz czaruje na ekranie, wracając do Torunia z wyświetlanym w Kinie Centrum CSW filmem "Zamieszkajmy razem". "Reżyser i scenarzysta Stéphane Robelin za cel stawia sobie uświadomienie widzowi, że bujne życie erotyczne po sześćdziesiątce to rzecz całkowicie naturalna" - pisze w recenzji tego filmu Kasia Dobrowolska z KINORADIO.pl


Historia jest tu bardzo prosta – piątka wieloletnich przyjaciół zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że lata świetności mają za sobą. A to problemy z pamięcią, a to serce już nie to, co kiedyś. Dom starców jednak odpada – starsi państwo mają w sobie całą masę radości życia i chęci na to, by ostatnie lata spędzić na piciu wina, rozmowach do rana, graniu w szachy i spacerach. Zapada decyzja o tym, by zamieszkać razem: w końcu skoro znają się jak łyse konie, nie powinno być żadnych spięć. Pewne zgrzyty pojawiają się jednak, gdy na jaw wychodzą sekrety sprzed czterdziestu lat. Wszystko to skrzętnie filmuje pilny student, który zamierza pisać pracę magisterską o starzejącym się społeczeństwie Francji (za kinoradio.pl).

Geraldine i Kafka Jaworska na Tofi 2012
Warto rodziców, ba – dziadków! Na ten film wysłać. Opłacić bilety i wysłać. Owszem, rodzi się lekkie ukłucie w sercu, że "w nadwiślańskich realiach tak różowy scenariusz życiowego finiszu dotyczy tylko promila społeczeństwa" jak pisze recenzentka, ale czy nie czas zacząć to zmieniać?

Od tego jest kino by marzyć, a marzenia wcielać w życie.

* „Zamieszkajmy razem” / “Et si on vivait tous ensemble”, reż. Stéphane Robelin, Francja/USA 2012
Kino Centrum CSW Toruń

20 lutego, środa: 15.45 Zamieszkajmy razem
21 lutego, czwartek: 18.30 Zamieszkajmy razem
22 luty, piątek: 15.45 Zamieszkajmy razem
23 luty, sobota: 18.00 Zamieszkajmy razem
24 luty, niedziela: 16.00 Zamieszkajmy razem
26 luty, wtorek: 18.30 Zamieszkajmy razem
27 luty, środa: 20.00 Zamieszkajmy razem
28 luty, czwartek: 20.00 Zamieszkajmy razem

UWAGA!!! W Kinie Centrum w piątek 22 lutego start kolejnej odsłony cyklu „W starym kinie”: Bonnie i Clyde (g. 11.00 / 18.00) oraz od 20.00 „Portrety - artyści osobni: John Waters „Różowe flamingi”