Dzisiaj Piotr Głowacki debiutuje jako reżyser teatralny.


Wałbrzych: "Dobre wiadomości" w Teatrze im. Szaniawskiego. Opowieść oparta o tekst biblijnych Ewangelii, legend i apokryfów przygotowana przez Piotra Głowackiego - jednego z najbardziej znanych aktorów młodego pokolenia, tym razem debiutującego jako reżyser. Premiera 1 marca.Biblijna i współczesna historia Joshuy - żydowskiego proroka i Jurka Hanokri - dziennikarza wyrzuconego z Polski na fali antysemickich czystek w 1968 roku.
A co jeśli Apokalipsa to prawda, wszystko co najgorsze za nami i nastał już czas dobrych wiadomości? Wszyscy jesteśmy dziećmi świadomości i jako ludzkie dzieci jesteśmy integralną jej częścią. Jak dobrze to pamiętasz, gdy odrywasz zębami kawałek waty cukrowej i rozpływasz się w jej smaku. Kiedy stajemy się dorosłymi ludźmi przejmujemy odpowiedzialność za naszą część wielkiej świadomości przenikającej wszystko. Wtedy najważniejsze nie zapomnieć, że niewidzialne jest i działa, że obojętnie od wieku, nadal jesteśmy dziećmi świadomości i to są właśnie "dobre wiadomości"

Dodajmy, że także dzisiaj odbywa się ogólnopolska premiera kinowa "Być jak Kazimierz Deyna" Marii Wieczur-Bluszcz z Piotrem w jednej z głównych ról.