Gackowski trzykrotnie nagrodzony.

Miła informacja doszła do nas z wielkopolskiego Wągrowca. Bydgoski filmowiec i fotografik Dariusz Gackowski zdobył, aż trzy nagrody podczas 10. edycji Festiwalu Filmów "5 Minut z życia codziennego".

sam ON, sam Dariusz

Gackowski jest bydgoskim filmowcem od lat działającym w grupie filmowej Koloroffon, na codzień zaś pracuje w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jury festiwalu "5 minut..." przyznało Gackowskiemu II Nagrodę festiwalu za film "DYGOL". ten sam film zdobył Nagrodę publiczności. jury uhonorowało Gackowskiego także za drugi jego film - III nagrodę festiwalu otrzymała "KASKADA", piękna opowieść o
legendarnej restauracji - barze mlecznym, który przez dziesięciolecia stał przy bydgoskim rynku, a niedawno został zburzony.
W składzie jury znaleźli sie Grażyna Banaszkiewicz - reżyser filmów dokumentalnych, Stanisław Puls - członek prezydium Światowej Unii Filmu i Kina UNICA, Małgorzata Derwich – dziennikarka TVP oraz Władysław Nielipiński - WBP i CAK w Poznaniu.

kadr z filmy "Dygol"
Organizatorami festiwalu są Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Warto dodać, że rok temu na tym festiwalu triumfowały inne filmy bydgoskich autorów związanych z MCK - Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego z Bydgoskiej Kroniki Filmowej.

Linki: "Kaskada":
https://www.youtube.com/watch?v=QdxSMyOPXko
http://www.tofifest.pl/en/program-2012/f/51
http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/kultura/item/4028-kaskada-uwieczniona-w-filmie-dokumentalnym
http://www.mmbydgoszcz.pl/296271/2008/4/25/powstaje-film-o-kaskadzie?category=news
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100315/BYDGOSZCZ01/653541976

kanał YouTube reżysera: https://www.youtube.com/user/darekf46/videos