Nominacja do FWR 2013: Sukces filmu „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego.


Tomasz Wasilewski
Drugi dzień Świąt to niezła okazja na przybliżenie kolejnej nominacji do Filmowego Wydarzenia Roku 2013. Głosujemy tutaj: http://www.tofifest.pl/pl/fwr-2013 .Mało kto wie, ale reżyser jednego z najgłośniejszych polskich filmów tego roku jest rodowitym mieszkańcem regionu. Wychowywał się w Inowrocławiu , a urodził w Toruniu.


Krytyka i widzowie zgodnie wystawiają „Płynącym wieżowcom” znakomite oceny. Film wygrał prestiżowy konkurs „East of the West” na MFF w Karlovych Varach, otrzymał też nagrodę publiczności na wrocławskim Festiwalu „Nowe Horyzonty”, nagrodę Jury Młodzieżowego i nagroda w kategorii: Młody Talent Reżyserski na Gdynia Film Festival. Doceniono też aktorów. Mateusz Banasiuk został nagrodzony za najlepszą rolę męską na...
Film Forum Zadar w Chorwacji, Marta Nieradkiewicz w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą, a Bartosz Gelner w Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich).

  

„Wieżowce…” nazywane „polskim Brokeback Mountain” rozpoczęły też dyskusję wokół tematyki homoseksualnej w kinie polskim. Niewątpliwie jest to jeden z największych sukcesów naszego kina w tym roku.

Więcej o temacie:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1229964
http://www.youtube.com/watch?v=w3mSUW2_GPY