Torunianka z nominacją do Yacha 2013

Dobra wiadomość - torunianka Dagmara Pochyła nominowana do nagród festiwalu najlepszych polskich teledysków Yach Film 2013. Znana z wieloletniej współpracy z toruńskim Enerde Records Dagmara wraz z Mateuszem Somolongiem otrzymali nominację w kategorii Plastyczna Aranżacja Przestrzeni za teledysk grupy Big Fat Mama "I Got Soul". Bezpośrednią transmisję z gali wręczenia nagród 22 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film z centrum Św. Jana w Gdańsku będziecie mogli obejrzeć w Onecie. Poniżej nominowany teledysk.
Neonowy obraz do utworu „I Got Soul" z wydanej w 2013 r. płyty Big Fat Mamy - „Music For Your GrandMa". Taniec oraz muzyka odnoszą się do modnego w latach trzydziestych i czterdziestych stylu Charleston, z którego wywodzi się współczesny Shuffle. Muzyczna i wizualna koncepcja teledysku, luźno nawiązuje do wartości jakie reprezentowała twórczość poprzednich pokoleń, a które są ponadczasowe.

kadr z klipu

Damara sama o sobie mówi (i pisze): "video-instal-performerka". Urodzona w Toruniu, jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Dyplom zdobyła w 2007 w pracowni prof. Wiesława Smużnego. Otrzymała wyróżnienie w IV edycji konkursu Samsung Art Master. Porusza się w obszarach wideo instalacji i performance’u, wideo art. Współtworzy Fundację You Have It! . O grupie BIG FAT MAMA poczytacie tu http://www.grubamama.pl oraz tu https://www.facebook.com/BigFatma . 

Gratulujemy nominacji i życzymy nagrody!

kadr z klipu