LOKALIZACJE: Bydgoski reżyser kręci we Francji.

"ANIMAL K.", taki tytuł nosi nowy, owiany mgiełką tajemnicy projekt wywodzącego się z Bydgoszczy reżysera Tomasza Szafrańskiego. Tomek jest nam szczególnie bliski, gdyż już w 2005 roku został laureatem naszej najstarszej nagrody Flisaka Tofifest dla wybitnych filmowców z regionu kujawsko-pomorskiego. Prezentujemy wam na blogu pierwszy kadr z jego filmu zapożyczony z Facebooka.

"Animal K." Tomasz Szafrański
O samym filmie wiadomo bardzo mało. Reżyseruje go Szafrański, współscenarzystą jest francuski aktor i scenarzysta Henri Debidour. Wg niepotwierdzonych wieści, tej chwili trwają ostatnie zdjęcia do "Animal K.". Film będzie thillerem i kinem akcji zarazem. Jak thillerem to zapewne mrocznym, Tomasza znamy bowiem z lubowania się w klimatach zanurzonych w mroku i tajemnicy. Szafrański ma na koncie reżyserię takich seriali jak "Naznaczony", "Nowa" czy kinowego "Od pełni do pełni". Za studenckiego "Diabła" zdobył nagrody na amerykańskim Slamdance i w Gdyni. Tomasz lubi skrajności. W jego filmowy ouevre znajdują się bowiem także produkcje dla... dzieci. W tym niezwykle ciekawie zapowiadający się "Klub Włóczykijów" z Zbigniewem Zamachowskim. Niestety na razie mamy tylko rozbudowany trailer tego filmu.

  

Ten film pozostaje na razie w sferze zamierzeń produkcyjnych. a szkoda, bo zajawka zapowiada fajną zabawę. Zdjęcia do trailera powstały rok temu we wnętrzach Muzeum Odlewnictwa w Nowych Gliwicach. Film ma być adaptacją prozy Edmunda Niziurskiego. W obsadzie m.in. Zbigniew Zamachowski, Wojciech Mecwaldowski i Bogdan Kalus. "Klub włóczykijów" Edmunda Niziurskiego został opublikowany po raz pierwszy w 1970 roku. Jest luźną kontynuacją powieści "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa".

W każdym razie czekamy na "Animal K." i już się boimy. Na wszelki wypadek ;)

Komentarze