LOKALIZACJE: W sieci jest nowy klip Darka Landowskiego

W sieci jest już najnowszy klip autorstwa Dariusza Landowskiego, zrealizowany dla formacji Sellisternium do utworu "Running Fight".

Dynamiczny obraz stawia na skojarzenia z horrorem ("Ring") i filmami grozy. Bardzo ciekawie wypada jako "twarz" klipu wokalistka i autorka słów do piosenek grupy - Anna Pietrzak.

Tymczasem Landowski, bydgoski reżyser i muzyk, wyrasta nam na jedną z najważniejszych postaci regionalnego teledysku. Poniżej znajdziecie krótki przegląd jego videoklipowej twórczości trwającej już... 18 lat! Darek współpracował już nie tylko z Sellisternium, ale także z legendarną, toruńską Rejestracją, równie legendarnym, bydgoskim Variete, Kubą Sienkiewiczem z Elektrycznych Gitar i innymi zespołami. Jest też autorem kilku niezależnych filmów fabularnych, o których wielokrotnie pisaliśmy na blogu Tofifest.

Na początek przeglądu klipów Landowskiego, video które od dzisiaj znajdziecie w sieci. Nowa płyta z tym utworem już we wrześniu w sprzedaży.Warto dodać, że w tym klipie pojawia się niewątpliwa i nietypowa "gwiazda" regionalnego filmu. Aktor-amator-emeryt Janusz Kwasowski - zjawisko samo w sobie. Finalista programu "Zostań Gwiazdą Filmową", pasjonujący się aktorstwem już od lat 60-tych. Później poświęcił się jednak rodzinie i pracy zawodowej, ale po latach pasja wróciła ze zwielokrotnioną siłą. Na emeryturze Kwasowski stał się aktorem. Pojawił się w "Lekarzach" TVN, w pełnometrażowym filmie Dariusza
Landowskiego "Podnieść się, by nie upaść" i  u boku Ilony Felicjańskiej, w "Primadonnie" w reżyserii młodego reżysera Patryka Borowiaka. To już drugi klip Landowskiego, w którym występuje pan Janusz.

Drogę Landowskiego w świecie klipu muzycznego otwiera teledysk jego własnego zespołu Kredki do utworu "Migocenia" z 1996 roku.


Landowski przez wiele lat produkował kolejne klipy Kredek, utrzymane w podobnej formule. Dopiero najnowsze produkcje z ostatnich 3 lat zmieniły zupełnie jego sposób obrazowania muzyki. Przykładem teledysku "studyjnego" jest "PIOSENKA KOLONISTÓW" legendarnej grupy Variete, z ich najnowszej płyty:Klip piękny w swojej oszczędnej formie. Taki jak muzyka Variete. Przenoszący nas w świat ich dźwięków, monochromatyczny, wyciszony, a jednocześnie świetnie rozegrany na twarzach muzyków - Grzegorza Kaźmierczaka, Marka Maciejewskiego. Istnieje też nieoficjalna wersja tego klipu gdzie Darek daje upust charakterystycznym dla jego wczesnych produkcji efektom wizualnym.
Wiele tych form (montaż efektów plastycznych i zwykłego obrazu) pojawia się w naszym  ulubionym "Tunelu" legendy punka, toruńskiej Rejestracji. Klip kręcono w Toruniu i w nadmorskiej Karwi. Oprócz zespołu Rejestracja na ekranie pojawił się Kevin Bańczyk grający główną rolę w klipie.


W zupełnie innej tonacji muzycznej Landowski odnajduje się z klipem dla młodej artystki o pseudonimie Stashka "Na skraj świata". Klip w całości nakręcono w pięknych plenerach podbydgoskich Pałaców w Ostromecku zarządzanych przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. z wykorzystaniem tamtejszej kolekcji fortepianów im. Andrzeja Szwalbego, pięknych rokokowych wnętrz i parków.


Także w Ostromecku powstał klip grupy GKS "TARGET". Wokalistą zespołu jest sam Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Tu na ekranie pojawił się znowu niezastąpiony Janusz Kwasowski.


Na koniec zostawiamy HELDORADO "Czwórka" kolejny teledysk "studyjny" w dorobku Landowskiego (wersja oficjalna powstała z udziałem Yacha Paszkiewicza) oraz drugi klip jakie zrealizował dla Sellisternium (także w Pałacach Ostromeckich) - "Ad Acta". I czekamy na kolejne!