Spór z Tofi vol.5: Gwiezdne Wojny w muzeum, Transformers 5 w kinie.

Spór z Tofi, vol:5 czyli cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w kinie jaki przygotował dla nas dziennikarz i krytyk filmowy Krzysztof Spór (informacje pochodzą z bloga "Spór w kinie").

Zapraszamy!

Lucas tworzy muzeum "Gwiezdnych wojen" 
George Lucas wycofał się z aktywnej pracy nad kolejnymi filmami z serii "Gwiezdne wojny" i zamierza kręcić filmy "w garażu". Dysponując sporym majątkiem słynny twórca może poświęcić czas na różne ciekawe przedsięwzięcia, a mając w dorobku dwie słynne serie i licznych kultowych bohaterów Lucas ciągle dysponuje sporą siłą oddziaływania. I zapewne z tego powodu zrodził się pomysł stworzenia... muzeum.

"Transformers 5" i "Star Trek 3" oficjalnie w 2016 roku
Studio Paramount oficjalnie poinformowało o swoich planach kinowych na najbliższe lata, a w szczególności na rok 2016. Dzięki temu wiemy już na pewno, że powrócą bohaterowie Gwiezdnej Wędrówki.

Efektowna "Ewolucja planety małp".
Ale efekty! Ale akcja! Prawda o "Ewolucji Planety Małp". Pojawił się finałowy zwiastun "Ewolucji Planety Małp", który wyjaśnia nam już dokładnie pomysł na fabułę filmu


"Strażnicy galaktyki" jednak fajni?
Dość sceptycznie podchodzę do tego filmu Marvela, ale najnowszy zwiastun "Strażników Galaktyki" wygląda lepiej niż rewelacyjnie.WIĘCEJ >


Spielberg ogłasza daty premier swoich nowych filmów
Steven Spielberg od czasu nakręcenia "Lincolna" zrobił sobie przerwę w reżyserowaniu filmów. Dziś już wiadomo kiedy wróci z kolejnymi projektami. Pierwszy z przygotowywanych filmów Spielberga to niezatytułowany jeszcze film o Garym Powersie i szpiegowskim samolocie U-2, czyli historii z okresu Zimnej Wojny. W tym filmie w głównej roli wystąpi Tom Hanks. Premiera wyznaczona została na 16 października 2015 roku. Drugi z projektów to film dla dzieci zatytułowany "BFG", którego scenariusz bazuje na książce Roalda Dahla. Premiera tego projektu wyznaczona została na 1 lipca 2016 roku. To oznacza, że film ten jest szykowany jako jedno z wydarzeń letniego sezonu bardzo gorącego sezonu kinowego w USA.

Filmy Polańskiego od najgorszego do najlepszego
Świetne zestawienie, smakowite dla fanów Polańskiego. Amerykanie dopiero teraz oglądają "Wenus w futrze", najnowszy film Romana Polańskiego. I z tej okazji przyglądają się twórczości "naszego" reżysera. Ceniony Indiewire przygotował listę filmów Polańskiego od najgorszego do najlepszego.

Do zobaczenia za tydzień w kolejnym Sporze z Tofi.