Reżyser "Frances Ha" z nowym filmem w Toronto

Jeden z 10 najważniejszych festiwali filmowych świata, Toronto International Film Festival ogłosił pierwsze tytuły. Światową premierę będzie miał tam nowy film Noah Baumbach "While We're Young" w kórym grają Ben Stiller, Naomi Watts i Amanda Seyfried. Noah znany jest na świecie dzieki znakomitemu debiutowi "Frances Ha", który startował w konkursie ON AIR Tofifest'2013.

Noah Baumbach

W swoim filmie Baumbach bierze się za badanie zjawiska wypalenia zawodowego i życiowego u ludzi w średnim wieku. Ben Stiller i Naomi Watts grają właśnie takie małżeństwo, związek znerwicowanego reżysera filmów dokumentalnych i zapracowanej małżonki. Ich nudne życie całkiem przewróci się, gdy zaprzyjaźnią się z beztroskim, młodym małżeństwem ludzi.


Wczoraj Glen Basner, nowojorski producent, zajmująca się także finansowaniem i sprzedażą praw do filmów oznajmił, że kupił prawa do reprezentowania nowego filmu Baumbacha na całym świecie.
Toronto ujawniło też filmy otwarcia i zakończenia. Będą to: obraz Davida Finchera "Gone Girl", Paula Thomasa Andersona "Inherent Vice"i Alejando Gonzaleza Inarritu "Birdman". TIFF startuje 4 września.