Spór z Tofi vol.7: Trailer Hobbita i western Tarantino.

Witamy po przerwie wakacyjnej. Naszej przerwie, więc pewnie wielu z was nadal wypoczywa. I dobrze - róbcie to jak najdłużej. Tymczasem w kinowym świecie nie ma przerw. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w kinie jaki przygotował dla nas dziennikarz i krytyk filmowy Krzysztof Spór (informacje pochodzą z bloga "Spór w kinie").

Premiera "Miasta 44"
Ponad 10 tys. osób, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani powstania warszawskiego, wzięło udział w pokazie specjalnym filmu Jana Komasy "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trudno znaleźć obiektywne stanowisko wokół tego filmu, tak jak nie ma takiego stanowiska w kontekście Powstania. Dlatego dajemy wam wybór linków do rożnych ocen filmu Komasy.  

"Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - zwiastun z polskimi napisami

  


Łódzka Filmówka na 2. miejscu wśród szkół filmowych na świecie
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi znalazła się na 2. miejscu w rankingu magazynu "The Hollywood Reporter", który oceniał najlepsze międzynarodowe szkoły filmowe. Zwyciężyli Brytyjczycy, ale za polską szkołą m.in. słynne czeskie FAMU. 

"Interstellar" Nolana - jest trailer. 
Najbardziej oczekiwany film 2014 roku - przynajmniej przeze mnie. Ciągle zwiastun "Interstellar" dużo obiecuje, a niewiele zdradza, mam jednak nieodparte wrażenie, że Christopher Nolan zabierze
widzów w podróż kosmiczną, jakiej nie widzieliśmy od lat.  

SpongeBob, Birdman i Streep czarownica - nowe zwiastuny
Sporo zwiastunów pojawiło się w ostatnich godzinach w sieci i nie mogę sobie odmówić, by zaprezentować najważniejsze z nich. 

Tarantino potwierdza swój kolejny western 
Dzięki plakatowi, który pojawił się w mediach nie ma już wątpliwości, że w 2015 roku w kinach zobaczymy nowy film Quentina Tarantino. Mimo sporego zamieszania wokół tego projektu, reżyser uznał, że jednak warto pokazać na ekranie "The Hateful Eight". I jak informuje plakat, będzie to 8 film w reżyserskim dorobku tego reżysera. Akcja filmu rozgrywa się w śnieżnym Wyoming, kilka lat po zakończeniu Wojny Secesyjnej. Będzie to historia ósemki osób uwięzionych podczas zamieci w dyliżansie. Nie trudno się domyśleć, że pomiędzy nimi czuć będzie spore napięcie, w końcu na małej przestrzeni spotkają się dwaj łowcy nagród, renegacki żołnierz konfederacki i kobieta-więzień... 

Nadciągają kolejne "Igrzyska śmierci" - zwiastun 
Premiera filmu w listopadzie i zapewne będzie to jedne z większych przebojów w tym roku w kinach w USA. Bo o superprzebój w tym sezonie jest ciężko. 


Do następnego Spora z Tofi.