Tomasz Wasilewski szuka aktorów do nowego filmu

Tomek odbiera Flisaka, fot. M.Replińska Tofifest
Ledwie kilkanaście dnie temu odbierał w Toruniu na Tofifest Flisaka dla wybitnej postaci kina związanej z regionem kujawsko-pomorskim, a tu już znowu rzucił się w wir produkcji. 8 listopada rusza casting do "Zjednoczonych Stanów Miłości" - nowego filmu Wasilewskiego ("W sypialni""Płynące wieżowce").Dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej "Zjednoczone Stany Miłości" to rozgrywająca się bezpośrednio po upadku PRL-u historia czterech kobiet osadzona w małym, ok. 80-tysięcznym miasteczku. Mamy przecieki ze źródła (w końcu Tomek był w tym roku naszym jurorem), że inspiracją dla filmowego miasta będzie jego rodzinny Inowrocław! (urodził się w Toruniu, ale wychował w Inorworcławiu).

Reżyser poszukuje dziewcząt i chłopców w wieku 14-17 lat (wzrost nie więcej niż 170 - 175 cm) do głównych ról męskich i żeńskich oraz do epizodów. Twórcy filmu zależy na "niewspółczesnym" wyglądzie kandydatów. Poza tym nie ma  żadnych innych ograniczeń. Nadwaga, okulary nie są przeszkodą, mogą być atutem. Im młodziej młodzież będzie wyglądać, tym lepiej.

Casting odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2014 roku (sobota-niedziela) w godz. 10.00-18.00 w warszawskim Studio Delta, ul. Czerniakowska 18, Warszawa. Na casting nie trzeba przygotowywać żadnych tekstów. Jest to pierwszy, wstępny etap

Ważna informacja od Tomka dla osób spoza Warszawy: można na tym etapie przesłać mi maila ze zdjęciami, opisać trochę siebie (podając także wiek, wzrost, oraz miejscowość, wraz z numerami kontaktowymi do rodziców). Można a nawet byłoby dobrze, przesłać krótki filmik, nagrany nawet telefonem, coś w rodzaju "wizytówki" (2 minuty maks) w której przedstawicie się i opowiecie o sobie. Musi być jednak widoczna, wyraźna twarz!

Adres mailowy: zsm.casting@gmail.com. Termin: 20 listopad 2014 roku.


Komentarze