Nowy film Jima Sheridana sprzedany. Rooney Mara na planie.

Jak donosi Screen International amerykański dystrybutor Relativity Studios kupił od Ferndale Films i Jima Sheridana prawa do wprowadzenia do kin najnowszego dzieła irlandzkiego reżysera - "The Secret Scripture". Do transakcji doszło na wielkich targach w Los Angeles - American Film Market (AFM).
Sheridan na Tofifest


Sheridan rusza ze zdjęciami dosłownie "na dniach" - w połowie grudnia. W główne role wcielają się Rooney Mara, Vanessa Redgrave, Eric Bana, Jack Reynor and Theo James.

Blog Tofifest o "The Secret Scripture"

"The Secret Scripture" opowiada o pewnej irlandzkiej kobiecie, bezpodstawnie uznanej przez lekarzy za nimfomankę i zamkniętej w szpitalu psychiatrycznym, aż do końca jej życia. Johnny Ferguson i Sheridan zaadaptowali na potrzeby filmu nowelę Sebastiana Barry pod tym samym tytułem.

Producentem filmu jest Noel Pearson z Ferndale Films. Koproducentami są Ingenious Senior Film Fund, The Irish Film Board i European Media Fund.

Jim Sheridan był gościem Tofifest w 2011 roku i odebrał w Toruniu specjalnego Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą. Sheridan to sześciokrotnie nominowany do Oscara irlandzki twórca, najlepiej znany z arcydzieł "Moja lewa stopa" i "W imię ojca". To on wylansował aktorski talent Daniela Day-Lewisa.