Tomasz Karolak w komedii na podstawie hitu z lat 70-tych.

Nowa komedia z Tomaszem Karolakiem już na finiszu. Mowa o "Klubie włóczykijów" Tomasza Szafrańskiego, młodego filmowca znanego m.in. z reżyserii seriali "Nowa" i "Naznaczony". Film oparty został na kultowej powieści Edmunda Niziurskiego z lat 70. XX wieku - „Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego”

Tomasz Karolak na planie Klubu Włóczykijów, fot. Anna Klamecka DOMINO FILM
"Planujemy premierę w maju, teraz obraz trafił do kompozytora, efektów specjalnych i udźwiękowienia" - powiedział Blogowi Tofifest Tomasz Szafrański - "konwencję filmu wyobrażamy sobie jako rodzaj Indiany Jonesa z dziecięcymi bohaterami" - dodaje. „Klub włóczykijów” będzie bowiem komedią przygodową. Chociaż książka Niziurskiego "dzieje się" 40 lat temu, akcja filmu Szafrańskiego została przeniesiona do współczesności. Fabuła opowiada o
trzynastoletnim Kornelu, który wraz ze swoim zwariowanym stryjem Dionizym (Bogdan Kalus) i paroma przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie owianego tajemnicą skarbu, ukrytego w czasie wojny przez dziadka Kornela, Hieronima. Ich tropem podąża para przestępców, Wieńczysław Nieszczególny (Tomasz Karolak) i doktor Bogumił Kadryl (Zbigniew Zamachowski), którzy nie cofną się przed niczym by położyć ręce na skarbie. Zapowiada się ożywczy powiew w polskim kinie młodzieżowym. Szafrański nie po raz pierwszy robi film dla młodych ludzi. Ma na koncie serial "Do dzwonka" dla Disney XD.

Szafrański pochodzi z Bydgoszczy. Laureat nagrody Flisak Tofifest. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany za studenckiego „Diabła” (Slamdance MFF, Tofifest MFF, Festiwal Filmowy w Gdyni). Debiutował na dużym ekranie filmem „Od pełni do pełni” (2009). Wyreżyserował wysoko oceniane kryminalne seriale telewizyjne „Nowa”, „Naznaczony” oraz skierowane do dzieci „Do dzwonka”. Dwukrotny laureat polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill - Specjalnej Nagrody HBO za scenariusz "Przestrzenie nieba" (2007) oraz Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz "Derby" (2008). Tłumacz podręcznika dla operatorów "Pięć tajników warsztatu filmowego" Josepha V. Mascelliego.

Tomasz Szafrański (po prawej) na planie "Klubu..."
Klub Włóczykijów na FB
Komentarze

 1. Karolak wygląda nieźle. Mam nadzieję, że jego gra aktorska będzie tak dobra jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio Karolak przez swój udział w kampaniach wyborczych raczej zyskał sobie miano dwulicowej osoby u wielu osób. Dla tych co go tak opluwają lepiej stosować się do prostszej zasady http://www.open-youweb.com/falszywe-osoby-jak-je-rozpoznac-i-sie-ich-pozbyc/ jako aktora także go nie lubię, moim zdaniem także nie ma on talentu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno odnosić się do politycznych zagrań pana Karolaka. Nie były zbyt udane, co potwierdza fakt, że przepraszał za nie. Tak to jest gdy aktor pakuje się w politykę.
   Jego aktorskie umiejętności to inna sprawa, jednie lubią inni nie.
   A już zupełnie, ws. "fałszywości" to nie opierałbym się na internetowych poradnikach

   Usuń

Prześlij komentarz