Czy istnieje korpożycie?Zjawiskowa Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Nad życie”) oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń. 

W połowie lipca zakończyły się zdjęcia do filmu „Słaba płeć”.

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. - Opisując korporację, sięgnęliśmy do komiksu, wszystko jest kwadratowe, czarno-białe. Mamy opaski, na które wchodzimy do firmy, jest korpojęzyk, korpozachowania, wyścig szczurów, nikt siebie nie lubi. Oczywiście jest to film, jest to pewne nagięcie prawdy. Ja sama nigdy nie pracowałam w korporacji i mogę domyślać się tylko jak tam jest - opowiada Olga portalowi filmweb.pl
Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z
szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. - Jest to film o kobiecie, dziewczynie jest w wieku 20 - 30 lat, która pochłania tylko i wyłącznie praca, kariera. Interesują ją metki, to gdzie mieszka. Jest to przypowieść o tym, co w życiu ważne. Sięgamy do prostych rzeczy, do tego co jest istotne - opowiada Olga Bołądź, która gra główną rolę, portalowi.
Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

Za zdjęcia odpowiada Michael Coulter, człowiek który na koncie ma takie filmy jak 'Cztery wesela i pogrzeb', 'Notting Hill' - Kiedy dowiedziałam się, że Michael będzie odpowiadał za zdjęcia, byłam zachwycona. Razem z Krzysztofem Langiem tworzą zgrany duet, świetnie się dogadują. Starają się, aby ta komedia miała inny dowcip, aby komedia wychodziła z innych rzeczy, niż wskazuje na to scenariusz. Wydaje mi się, ze robimy fajne kino - opowiada Olga dla onet.pl.

Jednym z aktorów, towarzyszących Oldze będzie Piotr Głowacki, który w 2011 otrzymał FLISAKA. Olga otrzymała go rok wcześniej.

Olga Bołądź to aktorka, która nie boi się wyzwań. Dla roli Agaty Mróz w filmie Nad życie przefarbowała włosy, a do roli Białko w Służbach specjalnych ścięła włosy oraz uczęszczała na treningi, przeszła na dietę.
Warto wspomnieć o roli kibicki Baśki w filmie Skrzydlate świnie.
Dużą popularność przyniosły również role w serialach np. Czasie Honoru.

Piotr Głowacki ostatnio stał się popularny dzięki roli w filmie Bogowie, dzięki której otrzymał PNF Orła. W dorobku Piotra są jednak takie filmy jak: Dziewczyna z szafy, Heavy Mental, Disco Polo.

Premiera filmu przewidziana jest na początek 2016 roku.

(foto. materiał prasowy)