Co robią kobiety po trzydziestce? Klimkiewicz odpowiada.Żona, matka, przyjaciółka, kochanka w jednym. Jak być kobietą i nie zwariować?

I do tego często słyszeć nad głową … ”Nie rób scen!”.

Katarzyna Klimkiewicz zazwyczaj kojarzona była z ambitnym, czasem trudnym kinem. Tym razem zabrała się za lżejszą formułę - serial telewizyjny. „Nie rób scen” to obraz z przymrużeniem oka.
twórcy opowiadają historie czterech bohaterek, które pokazują zabawną stronę życia kobiet po trzydziestce. Bo ich życie po przekroczeniu „magicznej” granicy wcale nie zwolniło tempa, a raczej nabrało mocnych rumieńców.  

W serialu poznamy Ankę, Ewę, Olgę i Monikę. Niektóre z nich wciąż poszukują tego jedynego, niektóre już go znalazły i zostały matkami. Cztery kobiety, cztery charaktery, cztery inne podejścia do życia. To co ich łączy to energia i poczucie humoru, z jakim idą przez życie mając wsparcie w sobie nawzajem. W potyczkach z codziennością zawsze są naturalne i waleczne.

Katarzyna Klimkiewicz ma w swoim dorobku filmy dokumentalne: Labirynt Krystyny Lupy, Nic do stracenia; etiudy szkolne: Raj na ziemi, O Tosi. Jednak największą popularność i nagrody przyniosły Kasi filmy fabularne. Pełnometrażowe Flying Blind i krótkometrażowe La Isla czy Hanoi-Warszawa - Być może mam w sobie poczucie misji i obowiązku, żeby zauważać ludzi, którzy są bezbronni i działają na granicy prawa, które jest ślepe na ich problemy. Mam instynkt społecznika, nie lubię udawać, że nie widzę ludzkiej krzywdy - tak Kasia opowiada na pytanie o pomysły na te produkcje.

W 2010 roku Katarzyna otrzymała Złotego Anioła Tofifest Shortcut za Hanoi - Warszawa. To historia młodej Wietnamki Mai Anh, której udaje się przedostać do Polski z nadzieją na lepsze życie. Czy tak faktycznie się stało?