Zakościelny i Berus zmienieni nie do poznania!

Poznajecie? A to oni przecież! laureatka specjalnego Złotego Anioła Tofifest, aktorka Magda Berus i Maciej Zakościelny w klipie "Katarakta" z najnowszego albumu" Daniela Blooma „Lovely Fear”. Gdyby nie końcowe napisy, oboje nie do poznania. Klip zacny, utwór jeszcze bardziej. A dla nas miły wątek dodatkowo, to toruńskie wątki w życiorysie Blooma. Artysta naprawdę nazywa się Daniel Borcuch i jest bratem Jacka Borcucha, reżysera m. in. "Wszystko co kocham" i "Nieulotne". Daniel w "mieście rodzinnym" Tofifest ukończył szkołę muzyczną (w klasie fortepianu) oraz archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Magda Berus
Maciej Zakościelny
Katarakta to pierwszy klip zapowiadający producencki album, który ukaże się 16 października 2015. Do współpracy przy projekcie Bloom zaprosił takich artystów jak Gaba Kulka, Tomek Makowiecki, Jon Sutcliffe (The Sulk), Marsija. Posłuchajcie, bo zapowiada się świetna muzyka.


Daniel Bloom od lat tworzy muzykę do filmów swojego brata - "Kallafiorr", "Tulipany", "Wszystko,
co kocham", "Nieulotne" oraz innych reżyserów: "Ciacho", "Neon". W 2000 był nominowany do "Fryderyka" w kategorii: Album Roku za muzykę do filmu "Kallafiorr", w 2004 nominowano go do "Orłów" w kategorii: Najlepszy Kompozytor, za muzykę do filmu "Tulipany", a w 2010 otrzymał nagrodę publiczności za muzykę do filmu "Wszystko, co kocham" na Festiwalu Prowincjonalia.

Komentarze

Prześlij komentarz