"Pocałunki motyla" - sex, porno i mroczny sekret

kadr z wersji roboczej filmu
Zdobywca nagród festiwalu w Gdyni, Tofifest i Slamdance on the Road wraca z pełnometrażowym filmem. Wywodzący się z Torunia reżyser Rafał Kapeliński, w filmie "Butterfly Kisses" ("Pocałunki motyla") wchodzi w świat mrocznych pożądań nastolatków.

Główni bohaterowie, to trzyosobowa paczka chłopaków z robotniczej dzielnicy. Jak każdy nastoletni facet, wiele czasu spędzają na rozmowach o dziewczynach, seksie i swoich dotychczasowych podbojach. jeden z nich ukrywa przed kolegami mroczny sekret. 

Scenariusz filmu wyreżyserowanego przez Rafała (Rafael) Kapelińskiego napisali Greer Ellison i Merlin Merton. W rolach głównych ciekawi, młodzi brytyjscy aktorzy i aktorki. Najbardziej rozpoznawalną postacią jest Theo Stevenson (Jake), znany z takich filmów jak "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj / Brugges", "Horrid Henry: The Movie" i "Fred Claus - brat Świętego Mikołaja". Rosie Day to młoda gwiazda wielu seriali telewizyjnych, znana też z filmu "Ponury dom". Otrzymała za rolę w tym filmie nagrodę aktorską na Festival Trophy. ponadto na ekranie widzimy Liama Whitinga i Byrona Lyonsa.

Film wyprodukowało konsorcjum wielu producentów, z wiodącą rolą kompanii Blue Shadows Films.

Rafał z Torunia

Rafał Kapeliński jest związany z Tofifest od lat. Jest laureatem Flisaka Tofifest i Złotego Anioła za krótkometrażowy "Emilka Płacze" (2006). To właśnie ten film przyniósł mu największe sukcesy. Nagrodę główną konkursu kina niezależnego w Gdyni, krótkometrażowe Grand Prix Tofifest, nagrodę główną sekcji krótkometrażowej festiwalu Nowe Horyzonty, nagrody festiwali w Austin (USA), Seattle (USA), Oberhausen (Niemcy), Brest (Francja) i wiele innych.

Wg informacji, do których dotarł Tofifest Film Magazine Rafał pracuje nadal nad innym projektem filmowym zatytułowanym „Dziennik z wycieczki do Budapesztu”.

Z powodzeniem na festiwalach prezentowane były także kolejne jego krótkie metraże "Ballada o Piotrowskim" (obecnie "Fundacja kultura") oraz "Konfident". Rafał jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1994), Wydziału Zarządzania i Administracji Mediami (MBA) Uniwersytetu Washington w Seattle (USA) i Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS) w Londynie. W 2006 razem z Piotrem Ledwigiem utworzył firmę Aurora Film Production

Obejrzyj galerię fotosów z filmu i jego realizacji 

Rafał Kapeliński z kamerą podczas zdjęć próbnych

storyboard do filmu

aktorzy w gotowości

ekipa filmu w drodze na zdjęcia w londyńskim metrze

kadr z "Butterfly Kisses"

kadr z "Butterfly Kisses"

ekipa "Butterfly Kisses"

Komentarze