Casting do filmu "Żużel" trwa

fot. materiały producenta Kid Film
Żużel - sport królujący w Polsce od dawna, z wielką tradycją, z wielkimi nazwiskami... Mimo to funkcjonuje w polskiej sportowej rzeczywistości wciąż bardziej w roli “kopciuszka”, niż “królewicza”. Może odmieni to film o "czarnym sporcie", jaki przygotowuje Dorota
Kędzierzawska. Jeżeli masz od 16 do 22 lat, też możesz w nim zagrać.

Od końca lutego trwa w całym kraju poszukiwanie kandydatów na aktorów, którzy wystąpią w filmie o roboczym tytule "Żużel" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. "Poszukujemy odtwórcy głównej roli oraz ról drugoplanowych" - piszą producenci z KidFilm - "do dwóch głównych ról poszukujemy dziewcząt w wieku od 16 do 20 lat oraz wysportowanych chłopców w tym samym przedziale wiekowym. Poszukujemy także chłopaków potrafiących jeździć na motorze żużlowym". Kandydaci nie muszą być członkami klubu żużlowego.

Co trzeba przygotować?
Materiały w postaci zgłoszeń i aktualnych fotografii należy wysyłać na adres igor@kidfilm.pl, w treści podając imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu. 
Mile widziane będą nagrania - krótkie, jednominutowe "wizytówki" kandydata, nawet takie nagrane najzwyklejszą komórką. Co ważne - dziewczęta proszone są o zdjęcia lub nagrania, bez makijażu. 

Dlaczego o żużlu?
Pomysł na film wywodzi się własnie ze zdziwienia, że sport, który ma wspaniałe osiągnięcia w światowym rankingu speedwaya i ogromną rzeszę oddanych i kochających żużel kibiców, wciąż jest w Polsce spychany na ubocze. 

Zdaniem Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinhartda "Żużel to sport wyjątkowy, bo tu spełnić się może “amerykański sen” - ktoś, kto dziś jest nikim, jutro może stać się gwiazdą". Przypominają jednak, że nie każdemu się udaje, bo to sport ekstremalny, wymagający ogromnej odwagi, siły woli

W “Żużlu” chcą pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia “po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste. Ekstremalne przeżycia, jakie niesie ze sobą sport żużlowy, w przyśpieszonym tempie go doświadczają, pozwalają “otworzyć oczy” na prawdę o świecie.

"Naszym największym marzeniem jest to, by “Żużel” właśnie młodym ludziom “otworzył oczy”, obudził w nich ciekawość życia, świata, innego człowieka" - mówią twórcy. I podsumowują słowami mistrza świata na żużlu Jarosława Hampela: “O pięknie sportu w dużej mierze decyduje jego nieprzewidywalność. Gdybyśmy przed zawodami wiedzieli, kto wygra, nie przeżywalibyśmy każdego wyścigu w takich emocjach. Wszystko rozgrywa się jednak na torze, a o wyniku decydują zwykli ludzie.”

Mamy już nieco żużlu...
My ze szczególnym zadowoleniem przypominamy, że w Bydgoszczy powstał znakomity krótkometrażowy film o żużlu "Czarna niedziela" Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego z Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Film zdobył wiele nagród w kraju i poza granicami. jest piękną opowieścią o magii widowiska żużlowego. 29 marca zostanie zaprezentowany w toruńskim Dworze Artusa podczas pokazu wieńczącego tournee z filmami kujawsko-pomorskimi pt. "Filmy z Serca Polski". Trasa objęła 17 polskich miast. Jej producentem był festiwal filmowy Tofifest.#tofilove #tofifest


Komentarze

  1. Świetne, uwielbiam żużel :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie to wygląda, moim zdaniem warto zainteresować się wielkimi nazwiskami - ładnie to wszystko wygląda.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz