Młodzi filmowcy z Bydgoszczy wynoszą festiwalowe nagrody koszami

„Wyścig” w reżyserii Stanisława Cuske, Jacek i Oskar Gollobowie (fot. Szkoła Wajdy)
Grand Prix OKFA 2016 im. Stanisława Pulsa dla filmu „Wyścig” w reżyserii Stanisława Cuske. Nagrody dla Mateusza Buławy i Karoliny Biesiackiej. Filmy młodych twórców z Bydgoskiej Kroniki Filmowej w ten weekend zdobyły wiele nagród.

Konin zdobyty! 

Z najstarszego polskiego festiwalu filmowego, konińskiej 62. OKFA, Grand Prix przywiózł krótkometrażowy „Wyścig” w reżyserii Stanisława Cuske. Film to intymny portret relacji ojca z synem. Słynnego żużlowca Jacka Golloba z młodym żużlowcem Oskarem Gollobem.

Sukces ojca, który był mistrzem Polski w jeździe na żużlu i nazwisko Gollob mogą przytłaczać. Wychowanie w duchu rywalizacji i sukcesu kształtuje charakter syna. Obaj bohaterowie mają wobec siebie różne oczekiwania, nie zawsze się ze sobą zgadzają, a jednak potrafią odnaleźć nić porozumienia w pasji do niebezpiecznego sportu. Wśród wielu pretensji jest miejsce na wsparcie i troskę.

Film Cuskego, "studenta" nieformalnej szkoły filmowej Bydgoskiej Kroniki Filmowej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, powstał w ramach programu Szkoły Wajdy - Przedszkole Filmowe.

Z OKFA wyróżnienie dla swojego filmu „Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić” przywiózł też Mateusz Buława.  


Białystok też

BKF-owcy zdobyli też nagrody na Festiwalu Anim@kcja w Białymstoku. Drugie miejsce w kategorii Dokument zdobył wspomniany film Mateusza Buławy, a trzecie miejsce kolejny film Stanisława Cuske - "Pod żaglami".

Trzecie miejsce w kategorii Dokument konkursu młodzieżowego zdobyła "młodziczka" z BKF-u, Karolina Biesiacka za short "Cisza".
Komentarze

 1. magda linette
  Wimbledon
  Andrea Pirlo
  reprezentacja Włoch
  Agnieszka Radwańska
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  edukacja
  gimnazjum
  liceum ogólnokształcące
  Paulina Gałązka
  Margit Sandemo
  Krzysztof Kieślowski
  Maja Bohosiewicz

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz