Steve Nash & Film Orchestra. Gościnnie Tomasz Organek i Natalia Nykiel. Megahit muzyki filmowej otwiera Tofifest 2016.

Steve Nash w szale twórczym (fot. Marcin Kin_Red Bull Content Pool)
Bilety znikają jak świeże bułeczki! Musicie się pospieszyć, bo trwa już sprzedaż wejściówek na wielkie wydarzenie otwarcia 14. edycji Tofifest. 

Tego jeszcze na Tofiku nie było. 15 października Mistrz Świata DJ’ów Steve Nash oraz jego Film Orchestra zagrają
filmowe klasyki takich mistrzów jak Hans Zimmer, John Williams czy Ennio Morricone. Gościnnie na koncercie wystąpią Natalia Nykiel i Tomasz OrganekTen niezwykły projekt muzyczny przygotowany został specjalnie na otwarcie 14. edycji Tofifest.

Nash – kompozytor, producent, pianista i DJ - wziął na warsztat muzykę z najlepszych filmów polskiej i światowej kinematografii. Twórczość Ennio Morricone, Nino Roty, Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Andrzeja Kurylewicza i Krzysztofa Komedy zaaranżował w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Usłyszymy też kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie, „Mission Impossible”, „Incepcji”,  „American Beauty” i innych.

Do projektu Nash zaprosił muzyków mieszających style, łączących gatunki, szukających własnej drogi. Czyli...


Nadchodzą Goście!

Natalia Nykiel i Tomasz Organek to goście Steve Nasha, którzy wraz z nim wprowadzą nas w świat muzyki filmowej.

Natalia zasłynęła w 2014 albumem „Lupus Electro”, współtworzonym przez Katarzynę Nosowską, Natalię Przybysz czy Budynia z Pogodna. Kochają ją internauci - jej teledyski łącznie mają już ponad 60 milionów wyświetleń.

czytaj więcej tutaj >>> Steve Nash & Film Orchestra

Organek to laureat Fryderyka (wraz z Sofą) i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Listy przebojów i serca ludzi zdobył solową płytą „Głupi”. W tym roku był liderem Męskie Granie Orkiestra.

A kim sa orkiestranci z Film Orchestra? To 9-osobowy zespół, w składzie którego prócz Steve’a znaleźli się: Marek Pospieszalski (saksofony, klarnet, flet), Sławek Kosa Kosiński (gitara elektryczna), Kamil Filipski (gitara elektryczna i klasyczna), Moo Latte (elektronika, pady perkusyjne), Marta Kotaszewska (wiolonczela), Wojciech Zadrużyński (perkusja), Robert Rychlicki (bass) i Dj Funktion (gramofony).


Mistrzowie świata rządzą

DJ Funktion wraz z Nashem przez trzy lata z rzędu zostawali Mistrzami Świata DJ’ów federacji IDA. Od kilku lat obaj współpracują z Tofifest. Steve zasłynął dwa lata temu wielkim projektem Steve Nash & Turntable Orchestra, w którym połączył „orkiestrę” Dj’ów–turntablistów z orkiestrą symfoniczną.

Pamiętajcie, 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest już niedługo. Filmowe szaleństwo rozpoczniemy 15, a zakończymy 23 października.


„Thelma i Louise” wracają! Czeka nas dyskusja o buncie kobiet i walce o godność człowieka.Komentarze