Polska animatorka Karolina Specht nagrodzona Animated European Award 2016

Karolina Specht
Radosne wieści z Encounters 22nd Short Film & Animation Festival w angielskim Bristolu. Pochodząca z Bydgoszczy, polska animatorka Karolina Specht zdobyła jedną z głównych nagród. Dzięki temu, może bez kwalifikacji starać się o nominację do Oscara i BAFTA.


Karolina pokazała w Bristolu swoją najnowszą, krótką animację "Nie trać głowy" ("Don’t Lose your head"). Otrzymała za nią Animated European Award 2016. Film startował też w tym roku w konkursie Lokalizacje na Tofifest.

Kto traci głowę

"Nie trać głowy" to krótkometrażowy film wykonany w technice animacji rysunkowej i komputerowej. To graficzna historia o tym, jak łatwo można... stracić głowę. Jedno zdarzenie wywołuje lawinę kolejnych wypadków.

Wizualna strona filmu rozwija się wraz z akcją. Od prostych kompozycji, poprzez kolejne podziały ekranu i zagęszczenie form, aż do ostatnich scen przypominających pełen barw kalejdoskop. Nadmiar myśli, relacji i powiązań ma tragiczny w skutkach finał.

Karolina z szansą na Oscara i EFA?

Encounters FF to najważniejsza w swojej kategorii impreza w Wielkiej Brytanii. Należy do wąskiego grona wydarzeń, które otwierają drogę do najgłośniejszych w branży nagród: Europejskiej Nagrody Filmowej, Cartoon d’Or, Oscara oraz BAFTA.

Wierzymy że to możliwe, bo troszkę się już na Karolinie poznaliśmy. Piszemy o niej, i pokazujemy jej filmy na Tofifest od kilku lat w konkursach "Lokalizacje". Z "Nieprawdopodobnie elastycznym człowiekiem" objechaliśmy też 16 polskich miast w ramach tofifestowego projektu "Movies from the Heart of Poland" 


Karolina Specht urodziła się w 1991 w Bydgoszczy. Jest studentką specjalności "Film Animowany i Efekty Specjalne" na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Mimo młodego wieku otrzymała już Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Komentarze