Rozpoczął się nabór na warsztaty Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Nie przegap!

zdjęcie z warsztatów kina sensacyjnego "Zbrodnia w Pałacu"
Co roku BKF zaprasza młodych ludzi, chcących uczyć się kina, na wyjątkowe warsztaty. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wojna w Pałacu”. Właśnie ruszył nabór chętnych.
Od kilku lat, „nieformalna szkoła filmowa” z Bydgoszczy, jaką jest BKF (działający w Miejskim Centrum Kultury) organizuje warsztaty filmowe dla młodzieży. Odbywają się one pod kuratelą twórców BKF-u, reżyserów Macieja Cuske i Marcina Sautera.
Co roku warsztaty mają temat wiodący, tym razem będzie nim „kino wojenne”. Owocem warsztatów jest zawsze film utrzymany w konwencji gatunku wiodącego, zrealizowany przez uczestników. Warto dodać, że w latach poprzednich za temat obierano kino sensacyjne, horror oraz kino science - fiction.

„Wojna w pałacu” potrwa 5 dni. Zajęcia, oprócz Cuske i Sautera poprowadzą scenografowie: Bartłomiej Skolimowski („Na północ od Kalabrii”) i Michał Banach oraz montażysta Ziemowit Jaworski („Mleczny brat”). W tajniki filmu animowanego wprowadzi „studentów” reżyser Robert Turło („Lodowa góra”, „Miś Fantazy”, „W.A.L.” – nominacja do Złotej Palmy w Cannes ).

Warsztaty, które odbędą się od 4 do 9 grudnia, mają charakter ogólnopolski. Zgłaszać mogą się młodzi pasjonaci kina z całego kraju mający więcej niż 18. lat. Organizatorzy wymagają od kandydatów przygotowania pomysłu na krótki film o tematyce wojennej oraz swojego „artystycznego biogramu”. Spośród zgłoszonych wybranych zostanie 15 osób.

Zgłoszenia trzeba przesłać mailem na adres fundacjabkf@gmail.com.

Co ważne - warsztaty są bezpłatne.Więcej na www.bydgoskakronikafilmowa.pl

Komentarze