Kożuchowska, Jankowska-Cieślak, Gajos - trwa Tofi'2009

Małgorzata Kożuchowska i Jadwiga Jankowska - Cieślak, Krzysztof Jankowski, Marcy Goldberg, współtwórcy szwajcarskiego filmu "Tandoori love" to niektórzy z gości drugiego dnia Tofifest.
Czasu na blogowanie nie ma zbyt wiele bo festiwal dudni i pędzi rzućcie wiec przynajmniej okiem na 3 fotosy z pierwszych dwóch dni
spotkanie z Małgorzatą KożuchowskąJanusz Gajos odbiera Złotego Aniołaspotkanie z Małgorzatą Kożuchowską
A i jeszcze remanent wczorajszy - nawet Stopklatka zauważyła, że otwieraliśmy mocnym filmem: "Mocne otwarcie festiwalu Tofifest w Toruniu. Filmowym wydarzeniem wieczora był pierwszy polski pokaz japońskiego filmu "Pożegnania", tegorocznego laureata Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.  Daigo Kobayashi po rozwiązaniu orkiestry, w której przyszło mu grać na wiolonczeli, decyduje się porzucić marzenia o muzycznej karierze. Wraz z małżonką wyjeżdżają z Tokio, by zamieszkać w jego rodzinnej miejscowości. Bohater przebranżawia się, odnajduje sens życia i oswaja swoje lęki. Wszystko odbywa się jednak z niecodziennej perspektywy, co pomaga "Pożegnaniom" Yojiro Takity autentycznie zaciekawić widza".

U nas codziennie mocne kino :)
Zapraszamy