Tofifest, Radio Maryja, Rafał Blechacz razem

Co łączy te zjawiska i osoby? Znalazły się one w rankingu największych wydarzeń 20-lecia Wolnej Polski. Tofifest na równi z takimi wydarzeniami jak powstanie zespołu Republika, czy postaciami takimi jak Bogusław Linda i Leszek Balcerowicz został uznany za wydarzenia będące powodem do dumy dla Kujaw i Pomorza.


"Pochwalmy się! 20 lat RP" to ranking o ogólnopolskim zasięgu organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności. projektowi patronują wielkie nazwiska - honorowym patronatem objęli go ksiądz kardynał Stanisława Dziwisz, Lech Wałęsa i Andrzej Wajda. 

"Cieszy nas, że twórcy rankingu docenili rosnący prestiż Tofifest i podstawowe znaczenie imprezy dla budowy kultury filmowej na Kujawach i Pomorzu"  - mówi Kafka Jaworska, dyrektor festiwalu. Warto przypomnieć, że impreza przeszła przemianę od maleńkiego przeglądu offowego do jednej z pięciu największych polskich, letnich imprez filmowych. Festiwal w roku 2009 odnotował rekordowe zgłoszenia blisko 600 filmów z 54 krajów i zaprezentował 200 filmów w 23 pasmach programowych. Imprezę organizuje pozarządowa organizacja kulturalna Fundacja Biuro Kultury.

Tofifest znalazł się w rankingu obok tak ważnych inicjatyw jak Centrum Onkologii w Bydgoszczy czy starania Torunia o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Jest jednym z powodów do
dumy, jakimi według twórców plebiscytu może się pochwalić województwo kujawsko-pomorskie. Celem akcji jest przypomnienie Polakom naszych wspólnych sukcesów, wybór największego osiągnięcia polskich województw i zastanowienie się nad sukcesami całej Polski”.

"Zbierzmy nasze sukcesy w jeden wielki album – album rodzinny – album sukcesów. Podsumujmy nasz dorobek dwudziestolecia, mówiąc o naszych sukcesach!" - napisali w dokumencie ideowym projektu jego twórcy.

Głosowanie na stronie http://www.20latrp.pl, potrwa do 31 października, zaś wyniki ogłoszone zostaną 11 listopada.

Głosujcie i wspierajcie kandydaturę Tofifest-u. Będziemy Wam niezwykle wdzięczni!