Dostal Flisaka Tofifest - zrobi filmową wizytówkę Torunia

Laureat Flisaka TOFIFEST, wywodzący się z Torunia reżyser Łukasz Karwowski nakręci film dokumentalno-promocyjny o swoim rodzinnym mieście. Reżyser znany jest z takich obrazów jak "Północ-Południe", "Mała wielka miłość", czy znakomitego dokumentu "Doktor Otton", który miał polską premierę na Tofifest 2009.  Produkcję sfinansuje Wydział Kultury 

Będzie to dynamiczna wizytówka filmowa Torunia, prezentowana podczas ważnych wydarzeń kulturalnych, pokazów filmowych i telewizyjnych. Film powstanie w wersji pięciominutowej, minutowej i półminutowej. Będzie go można konwertować do dowolnych formatów video, dystrybuować na płytach DVD oraz przez internet. Karwowski zapowiedział, że nakręci go do końca tego roku. Znajdą się w nim kadry kręcone z ręki, zdjęcia lotnicze oraz ujęcia z kamery podczepionej do zdalnie sterowanego helikoptera. Koszt produkcji powinien zamknąć się kwotą ok. 100 tys. zł.

Przyda nam się napewno ta produkcja przy promocji Torunia jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Z najnowszych wieści z planu akcji jakie do nas dotarły wiemy, że ekipa czeka na pogodę. "Wciąż czekamy na sprzyjające warunki pogodowe, aby zrealizować lotniczą część zdjęć. W międzyczasie trwają przymiarki do filmowania wybranych budowli ze strażackiego wysięgnika (koszyk będzie znajdował się na wysokości około 45 metrów) oraz fotografowania księżyca za pomocą specjalnych teleskopów" - mówi Łukasz, który w 2007 dostał z rak prezydenta Torunia nasza nagrodę specjalną FLISAKA, a w 2008 był jurorem na festiwalu.
 

Trzymamy kciuki i będziemy informować na bieżąco co się święci na planie.