Cuske i Sauter w Ameryce

Nasi bydgoscy mistrzowie dokumentu Maciej Cuske i Marcin Sauter rządzą za oceanem. Do konkursu Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (Chicago, 6-22 listopada) zakwalifikowała się ich produkcja zrealizowana dzięki Szkole Wajdy. Chodzi o zrealizowany w koprodukcji z Telekomunikacją Polską „Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!” Zespołu Filmowego Paladino którego są liderami. Zespół został uhonorowany w Toruniu w 2007 roku Nagrodą im. Ciechowskiego.

Film to niezwykły portret Andrzeja Wajdy, zrealizowany podczas zmagań na planie jego najbardziej osobistego, nominowanego do Oscara filmu "Katyń". Pokazuje ogrom filmowej maszynerii oraz charakter i osobowość najbardziej uznanego polskiego reżysera, laureata Oscara za całokształt twórczości. To właśnie na planie zdjęciowym możemy się przekonać, jaki Andrzej Wajda jest naprawdę – niezwykły ze względu na swoją wrażliwość, pasję i poczucie misji. 


Warto też dodać, że w Kanadzie, podczas tegorocznego Toronto Polish Film Festival (2-4 października) zaprezentowano trzy produkcje które stanowiły trzon tegorocznego przeglądu TOFIFEST - POLSKIE KINO KOBIET/A: Młode Polskie Reżyserki. Także wyprodukowane dzięki Szkole Andrzeja Wajdy: „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej oraz „Jak to jest być moją matką” Norah McGettigan a także „PRL de Luxe” Edyty Wróblewskiej.

Media obdarowały nas też dwoma kolejnymi wywiadami z Magdą Czerwińską nominowaną do Nagrody Cybulskiego zdobywczynią tegorocznego Flisaka Tofifest.
Znajdziecie je tutaj: STOPKLATKA
  i tutaj PORTAL PISF

Pamiętajcie  - głosować na Magdę możecie tylko do końca listopada na: www.nagrodacybulskiego.pl