Szykuje się nowa fabuła twórcy "Małej, wielkiej miłości"

[fot.: Doktor w swoim gabinecie]
Po gorącym przyjęciu na tegorocznym Tofifest dokumentu „Doktor Otton” zapowiada się fabularna wersja tego filmu. Będzie to największa produkcja związana z Kujawami i Pomorzem zaplanowana na rok 2010. Losy swojego dziadka chce opisać Łukasz Karwowski znany z takich filmów jak „Mała wielka miłość” oraz „Południe – północ”.

Dokument o doktorze Karwowskim z wielkim sukcesem został pokazany na Tofifest’2009, gdzie miał swoją europejską premierę. „Nie jest to wyłącznie prywatna opowieść. Świadczy o tym oddźwięk społeczny związany z powstawaniem obrazu oraz wzruszenie wielu osób podczas premiery, która odbyła się przy wypełnionej po brzegi sali centrum festiwalowego Tofifest” - pisała po premierze Magdalena Kujawa z miesięcznika kulturalnego Ikar.

Zobacz reportaż TV Toruń o premierze "Doktora" na Tofifest: REPORTAŻ TUTAJ

Sam Otton Karwowski jest postacią legendarną. Po 35 latach walki o zdrowie mieszkańców podtoruńskich wsi, zmarł w 1980 roku w opinii „świeckiego świętego”. Dla dziesiątków ludzi jest ucieleśnieniem idei lekarza, skoncentrowanego na tym by nieść pomoc swoim pacjentom. A przy tym zwykłego człowieka ze swoimi słabościami. 


Pozytywne recenzje w mediach, sporo wywiadów oraz entuzjastyczna reakcja publiczności po premierze na festiwalu "Tofifest" zainspirowały twórców do dalszej pracy. „Po krótkiej przerwie reżyser Łukasz Karwowski przystąpił do kolejnego etapu – pracy nad filmem fabularnym” – relacjonuje współtwórca filmu Tomasz Bielicki z toruńskich Nowości. "Docelowo chciałbym opowiedzieć historię tego człowieka i świata w którym żył oczami dziecka. Ten ogród, ten niezwykły zwierzyniec i postać dziadka z wielką torbą lekarską - to wszystko istnieje w moich wspomnieniach” - opowiada reżyser, laureat specjalnej nagrody toruńskiego festiwalu - Flisaka Tofifest'2007. Łukasz Karwowski [na zdjęciu] rozpoczął już kompletowanie ekipy filmowej oraz wstępne rozmowy z aktorami. Przy powstawaniu filmu niezwykle pomocne okażą się wszystkie materiały, które zbierano przy okazji pracy na dokumentem.

Dodajmy też, że dokument „Doktor Otton” już od piątku 20.XI będzie regularnie grany w nowoczesnym kinie studyjnym Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu dzięki współpracy twórców filmu z dyrektorką Tofifest, Kafką Jaworską. Po piątkowej premierze odbędzie się spotkanie z reżyserem, na które zapraszamy.

Więcej o:
•    „Doktorze Ottonie”: http://ottonkarwowski.blogspot.com/
•    Łukasz Karwowski BLOG: http://lukaszkarwowski.blogspot.com/
•    Łukasz Karwowski WWW: http://www.lukaszkarwowski.com/

Łukasz Karwowski: Studiował na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz w National Film and Television School w Londynie. W latach 90. przeniósł się do Francji, gdzie założył firmę producencką "Moon Movies". W kinie zadebiutował mrocznym thrillerem "Listopad", po czym zajął się tworzeniem filmów reklamowych. Do kina powrócił za sprawą "Południa-Północ" [nagroda Flisak Tofifest’2007]. Jego ostatnim obrazem jest komedia romantyczna "Mała wielka miłość".