TOFIFEST wśród największych sukcesów 20-lecia wolnej Polski!


Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest trafił do pierwszej piątki największych wydarzeń 20-lecia wolnej RP w regionie kujawsko - pomorskim. Wyprzedziliśmy m.in. zespół Republika i cenione festiwale. Plebiscyt odbywał się pod honorowym patronatem kardynała Stanisława Dziwisza, Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy.

Największe wydarzenia 20-lecia wybierano jednocześnie we wszystkich regionach kraju na stronie internetowej www.20latrp.pl. Z regionu kujawsko – pomorskiego, w którym startował Tofifest kandydowało blisko 30 różnych działań i wydarzeń w tym prestiżowe festiwale, osiągnięcia regionalnych uniwersytetów czy zdobycze zespołu Republika.
Internauci zadecydowali, że Tofifest znalazł się w pierwszej piątce najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii regionu, zajmując 4 miejsce i przegrywając jedynie z osiągnięciami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i prestiżowym festiwalem teatralnym Kontakt.
Niezwykle cieszymy się z kredytu zaufania jaki dali nam ludzie z Kujaw i Pomorza. Z tego, że zauważyli nasz wielki wysiłek jaki włożyliśmy w budowanie festiwalu. Tofifest wychodząc od maleńkiej, amatorskiej imprezy z kilkudziesięcioma polskimi filmami offowymi, doszedł do jednego z pięciu największych festiwali letnich w kraju prezentującego 200 filmów z blisko 40 krajów w 23 pasmach. Dziękujemy za zaufanie.
"Chcemy dać Polakom okazję do tego, aby głośno mogli powiedzieć, że są dumni z siebie, swej rodziny i swego kraju. Wierzymy, że Polacy potrafią się cieszyć – chcemy wytworzyć tylko modę na polski sukces" - napisali inicjatorzy tego wielkiego plebiscytu. Bądźmy więc dumni.
A my dziękujemy i zapraszamy - Tofifest 2010 startuje 26 czerwca 2010.

***
Pierwsza piątka plebiscytu Najważniejsze DZIAŁANIA / ZJAWISKA 20 lat RP, które w minionym 20.leciu budowały pozytywny wizerunek miast i regionów
1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – sukcesy naukowe w 20.leciu: 17%
2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: 14%
3. Prace i odkrycia astronomiczne prof. Aleksandra Wolszczana wraz z zespołem dr. Andrzeja Niedzielskiego z UMK: 13%
4. TofiFest – międzynarodowy festiwal kina niezależnego w Toruniu: 12%
5. Dorobek toruńskiej kapeli rockowej Republika w latach 90.: 10%