Bardzo kulturalny teledysk zespołu Ptaky

15 stycznia 2010 czeka nas premiera nowego teledysku nakręconego w Bydgoszczy. Powstał dzięki Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

RELACJA Z KRĘCENIA TELEDYSKU:


Bydgoska WSG po raz kolejny udowadnia, że chyba najlepiej spośród uczelni regionu rozumie pojęcie "promocja". Dlatego też włądze WSG zdecydowały się dać pieniądze na realizacje teledysku do utworu "Ana", obiecującej grupy Ptaky. W zamian za to Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG pojawi się w filmie, czyli mamy tu klasyczny "product placement".

"Uczelnia po raz pierwszy wykorzystała w promocji product placement. To forma interesująca dla tych, którzy nie przepadają za reklamami - zwłaszcza za ich nachalnością i wszechobecnością. Product placement, wpleciony w fabułę filmu, teledysku, gry komputerowej, spektaklu, powoduje znacznie łatwiejsze przyswajanie komunikatu o naszym produkcie" - uzasadniają decyzję PR-owcy WSG.
Co ważne w teledysku wykorzystane zostaną charakterystyczne dla Bydgoszczy plenery - Wyspa Młyńska, ul. Focha z kościołem Klarysek, Opera Nova, panorama Bydgoszczy z osiedla Ugory oraz sceny z myślęcińskich błoń. W teledysku występują studenci WSG, którzy wzięli udział w castingu.
Dotychczasowym największym sukcesem "Ptaków" jest wykorzystanie ich kompozycji w ścieżce dźwiękowej do filmu Spiderman 2 (utwór "Chroń to co masz").

15 stycznia,
podczas urodzin Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej, odbędzie się premiera teledysku do "Any" na dużym ekranie oraz spotkanie z liderem i menedżerem zespołu.
Tylko przyklasnąć takim inicjatywom!

TELEDYSK: TUTAJ
FOTOREPORTAŻ: TUTAJ