KolorOFFon znowu przedstawia w Mózgu

Już dzisiaj kolejna odsłona przeglądu kina niezależnego „KolorOFFon przedstawia OFF”. nasi bydgoscy filmowcy ponownie zebrali pakiet ciekawych filmów. W programie pokazu fabuły, dokumenty i animacje. Po pokazie filmów odbędzie się spotkanie z dwoma autorami filmów: Waldemarem Grzesikiem z Torunia oraz Pawłem Słomkowskim z Bydgoszczy.
Właśnie film Pawła Słomkowskiego zamyka listę pokazywanych filmów. Wielokrotnie nagradzany obraz pod tytułem „Mario” rozpoczyna się jak większość fabularnych produkcji niezależnych: zdołowany bohater budzi się w szarej, polskiej rzeczywistości. Jednak już po kilku scenach wiadomo, że nie jest to typowe kino narzekające tylko pełna ironii opowieść o młodym człowieku i jego wejściu w dorosłe życie.
Wieloma nagrodami za film „Najświętsze słowa naszego życia” może się także pochwalić Waldemar Grzesik [laureat nagrody FLISAKA TOFIFEST 2008]. Film na motywach opowiadania Marka Hłaski zdobył m.in. brązowy medal na 69. Światowym Festiwalu Filmów Niezależnych “UNICA” w Liptovskim Mikulasu. Drugi film Waldemara Grzesika „Zabawa” został niedawno wyróżniony na festiwalu „Offeliada” w Gnieźnie. Oba filmy znalazły się w programie pokazu.
Podczas przeglądu będzie można zobaczyć także krótką dokumentalną opowieść członka KolorOFFonu Darka Gackowskiego o niewidomym Marku. Dobrze jest gdy o filmie dłużej można dyskutować niż trwa :). Tak jest właśnie w tym przypadku. Pozostałe filmy to surrealistyczna opowieść „Ja tu rządzę” Michała Brożnowicza, sentymentalne „Parasole” Angeliki Jakubas, zabawna sonda „Potwierdzenie” Arcziego oraz wyśmienite plastycznie animacje Tomasza Pawlaka.

Więcej: tutaj

PS: zapowiada się, że niedługo filmy Koloroffonowców
zagoszczą na pokazach Tofifest w Toruniu... Poinformujemy o tym na bieżąco na blogu.