Laureat Złotego Anioła Tofifest nominowany do Oscara

Wszyscy już wiedzą. Wszyscy którzy interesują się filmem. Bartek Konopka nominowany do Oscara za "Królika po berlińsku"! I pomyśleć, że w 2007 otrzymał Złotego Anioła za krótkometrażową "Trójkę do wzięcia".
Film Bartka Konopki i Anny Wydry "Królik po berlińsku" to opowieść o tysiącach dzikich królików, które zamieszkiwały strefę śmierci Muru Berlińskiego. Niestety pewnego dnia Mur runął, a króliki musiały poszukać dla siebie nowego miejsca. Film jest alegorią przybliżającą dzieje Europy Wschodniej z "króliczej" perspektywy. Bartek Konopka  (ur. w 1972 roku) jest absolwentem filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Za film "Ballada o kozie"(2004) otrzymał wiele wyróżnień w kraju i za granicą. Fabuła "Trójka do wzięcia" (2006), zrealizowana w ramach programu "30 minut" koordynowanego przez Studio Munka, zdobyła 12 nagród na różnych festiwalach, jeszcze większym uznaniem na świecie cieszył się "Królik po berlińsku".
Obecnie Bartek Konopka pracuje nad swoim debiutem fabularnym, filmem "Lęk wysokości" w którym gra laureatka Flisaka Tofifest  - torunianka Magdalena Czerwińska oraz gość Tofifest 2009 - Borys Szyc.