TOFIFEST ODKRYWA, odc. 1: Marek Kossakowski

A oto nowy dział na naszym blogu. Odkrywamy przed Wami aktorskie bogactwo kina z Kujaw i Pomorza rodem, a dokładniej opisujemy aktorów i aktorki, które wywodzą się z naszej "małej ojczyzny". Dzisiaj odkrywamy przed wami Marka Kossakowskiego z Torunia.
Urodził się w mieście Kopernika w 1984. Zanim został aktorem studiował w Studio L'Art w Krakowie, Warszawskiej Szkole Filmowej oraz na warsztatach "Character dream workshop" prowadzonych przez Elizabeth Kemp w Paryżu. Był też studentem PWST we Wrocławiu.
Na swoim koncie ma udział w projektach znaczących reżyserów 2008. Grał w takich filmach jak „Mniejsze zło” Morgenszterna, „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego - gościa Tofifest 2009, czy „Kto nigdy nie żył” Andrzeja Seweryna (film realizowany w Toruniu!) i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego. Kossakowski był też najważniejszą postacią światowego teatru, zagrał w Teatrze TV Hamleta w „Hamlecie” wyreżyserowanym przez Michała Rosę, autora m.in. cenionej "Rysy". Pojawia się również w serialach.
Jeżeli chcecie go odwiedzić w sieci zapraszamy: http://www.kossakowski.eu - to oficjalna strona aktora. Mamy nadzieję, że Marek zagra również w jakiejś toruńskiej lub bydgoskiej produkcji.

Obejrzyjcie go sobie w "Ćmie" Karola Mocha, reżysera, który był współaturoem warsztatów filmowych Tofifest 2007.