Gość Tofifest gra z Oldmanem!

Gary Oldman i Borys Szyc zagrają główne role w filmie "Imperium zbrodni dla opornych". Obraz będzie polsko-amerykańską produkcją Grzegorza Hajdarowicza. To nowa wieść, którą przekazujemy Wam z naprawde dużym zadowoleniem, bo talent Borysa musi w końcu przekroczyć granice kraju! "Criminal Empire for Dummies" ("Imperium zbrodni dla opornych") to kolejna produkcja krakowskiej firmy Gremi Film Production, reprezentowanej przez Grzegorza Hajdarowicza. Po sukcesie poprzedniego filmu, "City Island" z Andym Garcią w roli głównej, Hajdarowicz przystępuje do produkcji, w której jedną z głównych ról zagra Gary Oldman.
Obraz będzie utrzymany w konwencji podręcznika z serii "dla opornych". Widzowie poznają historię Raya Forda, który udzieli im "lekcji", jak od podstaw zbudować kryminalne imperium.
W główną rolę wcieli się Milo Ventimiglia, gwiazdor amerykańskiego serialu "Heroes". Obok niego na ekranie zobaczymy Gary'ego Oldmana, aktora, który zagrał w takich filmach, jak "Dracula", "Leon Zawodowiec", "Piąty Element", czy ostatnio "Mroczny Rycerz" oraz "Księga ocalenia". Obok Oldmana na planie znajdzie się miejsce dla polskich aktorów – Borysa Szyca [na "zalotnym" zdjęciu z Tofifest 2009 powyżej] i dwóch kobiet. Scenariusz do filmu napisał Cliff Dorman, który zajmie się także reżyserią.
Zdjęcia rozpoczęły się 22 marca w Nowym Orleanie. Film gotowy będzie na festiwal w Cannes w 2011 roku.
[źródło Stopklatka.pl]