Kobranocka i mrówki - kręci się nowy teledysk!

Dłuuugo czekaliśmy ale jest! Nowa płyta Kobranocki, toruńskiej dumy muzycznej i legendy scen polskich już jest prawie gotowa. Gotowy będzie na pewno nowy teledysk, który powstaje właśnie dzisiaj do utworu "Intymne życie mrówek". Zdjęcia do niego kręcone są wg scenariusza Jacka Szymańskiego, reżysera teledysków Golec uOrkiestra i Marka Piekarczyka. Blog Tofifest pierwszy informuje o tej nowej produkcji.
Niewiele jest zespołów na polskiej scenie muzycznej, które mogą pochwalić się tak długą historią. W tym roku, toruńska Kobranocka obchodzi 25- lecie działalności. Fanów czeka podwójny powód do świętowania- uroczysty jubileusz zbiega się bowiem w czasie z wydaniem nowego albumu "Spox!".
Ale zanim o nim, słowo o samym teledysku. Jak napisał w scenariuszu autor klipu "Ponieważ utwór jest w swoim tekście bardzo obrazowy, chciałbym pobawić się trochę na przekór konwencją i formą". Cóż to oznacza? Szymański odległych inspiracji do swojego teledysku szukał w legendarnym tańcu Travolty i Thurmann z "Pulp fiction" oraz klipie Fat Boy Slima "Weapon of choice" ze świetnym Christopherem Walkenem. Jako że w tytule pojawiają się mrówki, owada zobaczymy też na ekranie. Szczegółów nie zdradzimy, ale będzie mocno absurdalnie. Teledysk będzie można zobaczyć już od 28 maja, a w roli głównej wystąpił znany aktor Bartek Topa.

Teledysk Szymańskiego do piosenki Raya Wilsona

Na koniec słowo o zespole i płycie. Kobranocka – polski zespół rockowy powstały w roku 1985 w Toruniu. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największy przebój to piosenka - "Kocham cię jak Irlandię". W swoim dorobku muzycy mają 8 albumów oraz kilka kompilacji. Mimo licznych rotacji składu, zespołowi udało się wypracować oryginalne, trudne do podrobienia brzmienie.
W tym roku, zespół kończy 25 lat. Z tej okazji, 31 sierpnia w rodzinnym mieście muzyków- Toruniu odbędzie się koncert jubileuszowy i oficjalna prapremiera albumu. Na scenie oprócz muzyków pojawią się specjalnie zaproszeni goście.

„Spox!”, pierwszy od czterech lat studyjny album to piorunująca mieszanka melodii, rocknrolla i balladowych klimatów. Wydawcą jest niezależna wytwórnia T1-Teraz (www.t1-teraz.pl). Pierwszym singlem promującym ten niezwykły album jest „Intymne życie mrówek”. "SPOX!" – premiera krajowa 4 wrzesień 2010