Odtwórca roli Vadera w Bydgoszczy!

Już za miesiąc wielki dzień fanów "Star Wars". Na kolejny zlot, tym razem do Bydgoszczy rzyjedzie David Prowse - odtwórca roli Dartha Vadera w pierwszej serii "Gwiezdnych wojen". "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontratakuje"odbędzie się w bydgoskiej Operze Nova.

W zeszłym roku fani gwiezdnej sagi spotkali się w Toruniu. Efektem spotkania było m.in. zwycięstwo eventu [organizowanego przez Urząd Marszałkowski] w konkursie na najlepsze wydarzenie promocyjne kraju Złoty Format'2009. Ale nie dla nagród, lecz z miłości do legendarnej sagi, w Bydgoszczy spotkają się ponownie fani "Star Wars". Dodajmy, że to rok dla miłośników gwiezdnej sagi wyjątkowy, 30 lat temu na ekranach kin pojawił się drugi z nakręconych, ale opatrzony numerem piątym, epizod "Imperium kontratakuje". Najsmutniejsza z pierwszych części sagi kończy się niestety bardzo źle dla rebeliantów, ale przecież wszystko zostanie nadrobione w części szóstej [czyli "Powrót Jedi"]

"StarForce 2010" będzie się odbywać się w Operze Nova oraz na Wyspie Młyńskiej w dniach 10- 12 września. Program mają wypełnić spotkania autorskie, prelekcje, wystawy, spektakle dla najmłodszych. Największą atrakcją będzie wizyta aktora Davida Prowse, który wcielał się w jedną z najważniejszych postaci - Lorda Vadera. W filmie twarz Prowse widzimy tylko dwukrotnie. Co więcej nawet głos Vadera nie należy do niego, z powodu brytyjskiego akcentu Lorda dubbinguje James Earla Jones.
Vader początkowo był rycerzem Jedi, jednak pod wpływem Kanclerza Palpatine'a - późniejszego Imperatora - zdradził przyjaciół. Doprowadził do zniszczenia Zakonu Jedi i pomógł obalić Republikę. Jednak przed śmiercią pomógł swemu synowi, Luke'owi pokonać Imperatora otwierając drogę do powrotu Jedi. 

Dla nas, jak dla wszystkich fanów "Star Wars" to wielki moment! Będziemy tam i prześlemy Wam relację na blogu i facebooku.