W Bydgoszczy Koloroffon pokaże Wam...

.. no co, pokaże? FILMY! Po raz kolejny nasza ulubiona bydgoska grupa filmowa KolorOFFon zaprasza do Mózgu na przegląd kina niezależnego. W programie fabuły, dokumenty i animacje.  Zestaw filmów udowadnia, że fantazja twórców kina niezależnego nie zna granic, a ograniczenie budżetu paradoksalnie pomaga w przekraczaniu barier fantazji i kreatywności. 

Co nas cieszy - nie zabraknie bydgoskich akcentów. Filmy Pawła Słomkowskiego i Darka Gackowskiego zostały już  docenione na ogólnopolskich festiwalach. Teraz po raz pierwszy trafią na ekran.
Właśnie film Pawła Słomkowskiego „Warszawiak, Tubylec i Maciuś” otwiera pokaz. Warszawiak Damian, młody pracownik biurowy, pewnego dnia wyjeżdża na działkę swojego wujka. W pośpiechu zabiera niewłaściwe klucze. Przed widmem powrotu do Warszawy ratuje go tubylec, Waldek, który użycza mu swój namiot. Wspólne łowienie ryb, ognisko i odrobina alkoholu „ocieplają” relację mężczyzn. Film zakwalifikował się do tegorocznego konkursu kina niezależnego festiwalu w Gdyni czyli najważniejszego festiwalu polskich filmów fabularnych. Pozytywną recenzję tego filmu po festiwalu można było przeczytać w miesięczniku „Kino”.

Krótki dokument drugiego bydgoszczanina Darka Gackowskiego „Kinooperator” zdobył niedawno nagrodę na festiwalu”5 min z życia” w Wągrowcu. Autor jest członkiem bydgoskiej grupy KolorOFFon a film podobnie jak w przypadku Pawła Słomkowskiego ma akcent warszawski, ponieważ był kręcony w warszawskiej Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Bohater filmu jest kinooperatorem pracującym tam od wielu lat.