DZIŚ! Jazda na DKF Jazda!

Już dzisiaj w Kinie Centrum w CSW powraca DKF Jazda! I to jak powraca - z nowa witryną www!

To nowy adres DKF Jazda: http://www.tofifest.pl/dkf/, pod który zapraszamy wszystkich fanów dobrego kina autorskiego.
Pierwszy seans z październiku to "Wykończyć biedę?" w reżyserii Philippe Diaza z USA [2009].
“Wykończyć biedę?” to znakomity dokument stanowiący przenikliwe studium światowych nierówności. Uznany reżyser Philippe Diaz wskazuje, że globalny wymiar współczesnej biedy nie jest bynajmniej dziełem przypadku: mając swe źródło jeszcze w konkwiście towarzyszącej pierwszym odkryciom geograficznym, system wyzysku oparł kolonialne zależności na konfiskacie ziemi, grabieży zasobów naturalnych i pracy niewolniczej.
Dziś, tendencja ta jest starannie utrwalana przez światowe instytucje finansowe, które na ołtarzu wolnego rynku poświęcają suwerenność żywnościową, jednocześnie każąc społeczeństwom Południa wyrzec się prawa do publicznego dostępu do tak kluczowych sfer jak edukacja, służba zdrowia, a nawet zasoby wody.
Opinie noblistów w dziedzinie ekonomii, przywódców światowych ruchów społecznych, a także rolników i mieszkańców slumsów Południa składają się na potężne, bezpośrednie oskarżenie neoliberalnego systemu gospodarki o katastrofalne rozmiary dzisiejszego ubóstwa.

Pokaz związany z Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym oraz z Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem

Bilety pojedyncze w cenie 5 zł oraz karty kwartalne dla członków klubu w cenie 15 zł. Wciąż można uczestniczyć w działalności organizacyjnej klubu i dołączyć do ekipy! I najważniejsze: spotykamy się w poniedziałki, nie czwartki.

DKF JAZDA WEBSITE