Oczy pełne miłości patrza na Bydgoszcz

Interaktywny projekt "Eye Love You" dotarł do Bydgoszczy i będzie jednym z najciekawszych wydarzeń siódmego już festiwalu reportażu Camera Obscura.

Wyjątkowy projekt "Eye Love You" z Holandii był już nad Brdą w sierpniu. Dwie wielkie gałki oczne zbierały miłosne przekazy od mieszkańców miasta. O tym, jak Bydgoszczanie otwierali się podczas spotkań "oko w oczy", przekonali się już uczestnicy warsztatów 5. Edycji Letniej Szkoły Filmu i Reportażu organizowanej przez Fundację Sztuki Art-House. Ale to był wstęp przed tym, co będzie się działo w październiku przed 7. Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Reportażu Camera Obscura. Wtedy to Dylan Smith i jego świta po raz drugi przyjadą do Bydgoszczy. Efekt pracy Holendrów i bydgoszczan prezentowany będzie na tegorocznej edycji festiwalu.
Celem projektu jest zbieranie „Love Message”. Powstaje z nich jeden obraz złożony z tysięcy małych filmów, na których ludzie wyznają sobie miłość. W różnorodnej mozaice przekazów z różnych części świata, każdy będzie mógł odnaleźć swoje wyznanie. Opowiadając wielkiej gałce ocznej o swoich uczuciach trafia się do bazy adresów, z której po jakimś czasie dotrze link do wybranej sekwencji. Tym sposobem, ukochana osoba dowie się, co chcieliśmy jej przekazać.
Wiedząc jak skomplikowanym uczuciem jest miłość, "Eye Love You" chce dowiedzieć się, jak można deklarować swoje uczucia i czym w takim razie jest to, o czym mówią, myślą, piszą i śpiewają niemal wszyscy.

Dlatego, kiedy zobaczysz kogoś z wielką gałką oczną w której znajduje się mała kamera, bez zawahania możesz powiedzieć jej co czujesz. Tym samym weźmiesz udział w wyjątkowym, interaktywnym, miłosnym projekcie. A ilość śmiechu wyprodukowana w trakcie rozmowy z wielkim okiem, to tylko skutek uboczny.

Więcej: www.cameraobscura.pl