Sauter, Klimkiewicz i nagrody!

Specjalna nagroda dla Katarzyny Klimkiewicz [Złoty Anioł Tofifest 2010] w Cottbus oraz  specjalne wyróżnienie dla bydgoskiego filmowca Marcina Sautera w Permie. To dwie miłe wieści jakie do nas dotarły.

Na prestiżowym festiwalu w niemieckim Cottbus, w tym roku triumfowała Kasia Klimkiewicz, która za swoje "Hanoi-Warszawa" dostała Specjalną nagrodę EY 2010 przyznawaną z okazji Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Dodajmy, że film dostał też w tym roku Złotego Anioła w konkursie krótkometrażowym Tofifest


Nagrody dostawaliśmy też w Rosji - wyprodukowany przez Szkołę Andrzeja Wajdy i Studio im. Andrzeja Munka przy SFP dokument fabularyzowany w reżyserii bydgoszczanina Marcina Sautera „Na północ od Kalabrii" otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana" w Permie. Jurorzy napisali w uzasadnieniu, że docenili film za humor i życzliwość.
Przy okazji zapraszamy wraz z Marcinem na uroczystą premierę ostatecznej wersji „Na północ od Kalabrii". 16 listopada, Kino Kultura, godz. 20.00, Warszawa.