Więcej o "Zakazanym owocu nr 6"

 Szybko otrzymaliśmy reakcję od ludzi, którzy przygotowują naprawdę wyjątkowy projekt - film o autorze ultra-punkowych komiksów Dariuszu "Pale" Palinowskim. Film zrobili młodzi torunianie, a premiera planowana jest na wiosnę 2011.

Projekt nas bardzo interesuje tym bardziej, że ostatnia edycja Tofifestu odbywała się pod hasłem "Bo każdy ma w sobie bunt", a i słowo "punk" nie jest mu obce. "Zbliża to ostatnią edycję Toffi do estetyki naszego filmu" - mówią twórcy. "Zakazany owoc nr 6" jest obecnie w ostatecznej fazie postprodukcji. Pokaz premierowy planowany jest na początku marca tego roku. "To dla nas bardzo ważne żeby premiera naszego niezależnego filmu miała miejsce w Toruniu. Aby pokazać, że to miasto nie jest białą plamą na mapie produkcji niezależnej" - dodają filmowcy
Czym jest "Zakazany owoc nr 6"? Jest filmem dokumentalnym o kultowym, undergroundowym polskim rysowniku, twórcy słynnego komiksowego zina "Zakazany owoc", który krążył w środowisku punk rockowym. Tym rysownikiem jest Dariusz "Pała" Palinowski [na zdjęciu obok]. Urodzony w Lublinie w roku 1969, obecnie mieszkający w Toruniu. Jest wiernym subkulturze punk pionierem niezależnego komiksu w Polsce (zaczyna rysować w okresie transformacji). Zaszczepił tym samym w polskim środowisku komiksowym pewne tendencje, które są żywe do dzisiaj. Jego najsłynniejsze dzieło "Zakazany owoc" to ostra satyra na rzeczywistość. Jego komiks był pierwszym albumem, wydanym przez jedno z największych obecnie polskich komiksowych wydawnictw - Kulturę Gniewu. W zeszłym roku ukazała się antologia jego prac.

Pomysł na film zrodził się dawno temu. Piotr Buratyński jest związany z subkulturą punk. W 2008 roku poznał Pałę. Połączyła ich wspólna pasja - punk rock. Jako 40 letni punk, Pała znał historię tej sceny niemal od jej samego początku. Darek bardzo często opowiadał mu historie ze swojego życia, wpadł więc na pomysł nakręcenia o nim dokumentu. Musimy przy tym zaznaczyć że Darek potrafi opowiadać jak nikt inny, podlewając to swoim oryginalnym poczuciem humoru. Pomysł na film kiełkował, aż w końcu Piotr podzielił się nim z dwoma kumplami - Michałem Kowalskim i Dawidem Śmigielskim. Fascynują się komiksem i sztuką filmową. Wciągnęli się w projekt od razu. W takim składzie można było zacząć realizacje filmu.  
"Nasza trójka była całą ekipą która zrealizowała ten pełnometrażowy dokument. Specjalnie na potrzeby tego filmu założyliśmy więc grupę którą nazwaliśmy Le Kolektiff Negatif. Pała był zaskoczony pomysłem na film o nim samym, ale w końcu się zgodził. Tym bardziej iż na początku roku 2010 przygotowywał się do otwarcia w Toruniu sklepu z komiksami o nazwie "Komix Gadżet Shop". Te właśnie przygotowania stały się w pewien sposób osią dramatyczną naszego dokumentu" mówią twórcy. 
Przeplatane są opowieściami z różnych okresów jego życia. To kronika życia w punk rocku, w PRLu, w komiksowym środowisku (dopiero się rodzącym po transformacji systemowej), w Londyńskich skłotach (gdyż przeżył w Londynie, stolicy punk rocka kilka lat swojego życia). Filmowcy starali się oddać w "Zakazanym owocu nr 6" estetykę komiksów Pały: bezkompromisowość, wulgarność, ostry dowcip. Film o jego życiu stał się tym samym kolejnym numerem jego słynnego „Zakazanego owocu”. Nie jest to film łatwy i przyjemny. Jest to film punk rockowo – komiksowy.

Film był produkcją całkowicie niezależną. Pozbawioną budżetu. Prace nad nim trwały rok. Pierwsze zdjęcia powstały w marcu 2010. "Robiliśmy go w wolnym czasie. Dla własnej satysfakcji i satysfakcji podobnych nam zapaleńców. W pewnym momencie równolegle z kręceniem zdjęć i wywiadów zaczęliśmy montować materiał". Prace nad filmem trwały rok: "Nad dwuminutowym ujęciem potrafiliśmy przesiedzieć przed komputerem nawet do sześciu godzin".

Po premierze film ma ruszyć w "trasę". Osoby zainteresowane zorganizowaniem projekcji u siebie powinny do nas śmiało pisać na adres zakazanyowocnr6@wp.pl

Również posiadamy facebookową stronę na której sukcesywnie umieszczamy pewne informacje:
http://www.facebook.com/pages/Zakazany-owoc-nr-6/100526796688009?ref=ts . Znajdują na niej też linki do artykułów i newsów z innych portali i blogów które zainteresowały się "Zakazanym owocem nr 6".
Zapraszamy również do zapoznania się z teaserem filmu, który znajduje się w poprzednim poście.