Le Kolektiff Negatif oraz Tofifest i Kino Centrum w CSW zapraszają na premierę "Zakazanego owocu nr 6"!

Premiera odbędzie się 3 marca 2011 roku, w toruńskim Kinie Centrum przy Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu (ul. Wały gen. Sikorskiego 13). Projekcja rozpocznie się o godzinie 20:00. Po filmie odbędzie się krótkie spotkanie z głównym bohaterem dokumentu Dariuszem „Pałą” Palinowskim oraz twórcami filmu, czyli grupą Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski). Wstęp na premierę filmu jest bezpłatny (ilość miejsc ograniczona)! [galeria zdjęć z filmu na końcu posta]

A teraz o filmie. "Zakazany owoc nr 6" to pełnometrażowy film dokumentalny, opowiadający o Darku „Pale” Palinowskim – undergroundowym rysowniku punkowych komiksów, które tworzył w latach 90-tych. Początkowo udzielał się jako współtwórca zinów, oraz wokalista takich zespołów takich jak 07 zgłoś się czy Amen. W czasie transformacji systemowej zaczął rysować swoje pierwsze komiksy. Są to chaotyczne, wulgarne dzieła, które w bezlitosny sposób opisują otaczającą go rzeczywistość oraz samą scenę punk. Stworzył 5 numerów komiksowego zina pt. "Zakazany owoc", stając się tym samym pionierem niezależnego komiksu w Polsce.
W 2000 roku zaprzestał rysowania. 
"Kręcąc o nim film dokumentalny stworzyliśmy swoisty suplement, który zdecydowaliśmy się nazwać "Zakazany owoc nr 6". Jest to kolejny numer jego słynnego wydawnictwa, tyle że w formie filmowej. Nadal jednak oddaje jego brudną, bezlitosną, okropną estetykę" - mówią twórcy.
W roku 2010 Palinowski zdecydował się otworzyć w Toruniu sklep z komiksami o nazwie „Komix Gadżet Shop”. Przygotowania do otwarcia tego niezwykłego miejsca stanowią oś spajającą "Zakazany owoc nr 6". Na temat twórczości Palinowskiego wypowiadają się znawcy komiksu: Jerzy Szyłak, Jarosław Składanek, Michał „Śledziu” Śledziński i Wojtek Obremski. Film ilustruje ścieżka dźwiękowa na którą składają się utwory znakomitych zespołów związanych ze sceną punk, takich jak: Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki i On Yer Bike.
"Zakazany owoc nr 6" jest dziełem wulgarnym, niekiedy bluźnierczym, szokującym. Taki jednak jest......nasz bohater. Pała jest żywą historią punk rocka w Polsce i chętnie dzieli się tą historią z nami. Film ten jest więc historią jego życia jako punka, jako niezależnego rysownika, jako antyspołecznego ironisty. Na koniec zacytujemy słowa przyjaciela Pały, byłego gitarzysty grupy Amen: „Pała to przede wszystkim miłośnik punk rocka jako stylu życia; kocha chaos, używki, jego szalone gawędy o absurdalnych aspektach rzeczywistości są świetną odtrutką na oficjalną gadaninę medialną, czy polityczną poprawność środowiska undergroundowego”. 
Nie jest to film przyjemny. To film punkrockowo – komiksowy.

Jod 17 marca film będzie można obejrzeć w innych miastach polski. Na początek Lublin a potem Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdynia... Każdy kto chciałby zorganizować pokaz u siebie, niech pisze śmiało na adres: zakazanyowocnr6@wp.pl
Zapraszamy też na facebook filmu.