Bielicki mocno kręci w Bikini


Tomek Bielicki z toruńskich Nowości prze naprzód ze swoim znakomitym projektem dokumentu o toruńskiej grupie Bikini. Wśród osób, które wystąpiły już w przygotowywanym filmie mamy już samego Kazika Staszewskiego.

Jak donosi muzyczno - filmowy blog  Tomka Bielickiego  w magazynie materiałów do filmu pojawiają się nieustannie kolejne wypowiedzi do dokumentu o Zbyszku Cołbeckim i grupie Bikini. Bardzo ciekawie zapowiada się gromadzenie materiału zdjęciowego z lat 80. dotyczącego legendarnej toruńskiej grupy,. W archiwum realizatorów filmu są już fotosy z koncertów w toruńskim klubie „Od Nowa”,, czy z festiwalu w Jarocinie
"W ostatnim czasie Wojtek Budny towarzyszył Bikini podczas rejestrowania piosenki „Pieniądze” w studiu Black Bottle Records. ...] Zdjęcia powstawały po okiem Yacha Paszkiewicza na blue boksie w „Od Nowie”. Paszkiewicz, który jest ojcem chrzestnym polskiego teledysku, już wcześniej osobiście nakręcił i zmontował taneczne popisy Zbyszka na ulicach Torunia." - mówi Tomek Bielicki.

Na bieżąco możecie śledzić nowości w cyklu produkcyjnym filmu na profilu na Fcb:  TUTAJ

Ciekawe wieści o Bikini znajdziecie TUTAJ
Można dowiedzieć się z nich, że pierwszy chórek Bikini [na zdjęciu powyżej] składał się dwóch dziewczyn, popularnie zwanych "Kaczkami", a były nimi Ania Kamińska (późniejsza żona Kazika Satszewskiego) i Violetta, (późniejsza żona "Gruszki" z Brygady Kryzys). Z kolei sama nazwa kapeli BIKINI była prezentem urodzinowym dla Zbyszka Całbeckiego od samego Grzesia Ciechowskiego.

Śledzimy postępy filmu, zdecydowanie najważniejszego przedsięwzięcia o muzyce z Torunia rodem, jakie powstaje w 2011 roku.
Warto dodać, że rok 2010 przyniósł bardzo ciekawy, pełnometrażowy dokument o historii bydgoskiej, kultowej grupy zimnofalowej "Variete" zrealizowany przez muzyka grupy "Kredki" Darka Landowskiego. Teraz czas na Toruń.