"Erratum" - zobacz oficjalny trailer na Tofi-blogu

"Erratum" Marka Lechkiego już weekend w kinie Centrum w toruńskim CSW! Okrzyknięty przez krytyków największym odkryciem 35. Festiwalu w Gdyni. Zdobywca licznych nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych film, w którym Tomasz Kot stworzył kreację aktorską, jakiej nie widzieliśmy od czasów "Skazanego na Bluesa". Szczególnie poleca go Tofifest, bo reżysera z duża radością zaprosimy do Torunia.Prócz niewątpliwych walorów scenariuszowych i artystycznych, ten film odkrywa ponownie dla naszego kina dwóch aktorów. Ryszarda Kotysa i Tomasza Kota. Obu widzimy na co dzień wszędzie, ale widzimy, nie dostrzegając. Czego? Talentu!
Kotys to prawdziwy nestor naszego kina. Pojawił się w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Hasa, "Samych swoich" Chęcińskiego, "Lalce" Bera, "Aktorach prowincjonalnych" Holland, "Vabanku" Machulskiego i kilkudziesięciu filmach polskich. Niestety dziś jest kojarzony wyłącznie ze "Światem wg Kiepskich". Rola w "Erratum" musi wywrócić ten osąd. To samo zresztą dotyczy Tomasz Kota, który ostatnimi czasy pojawia się wszędzie, włącznie z reklamami Netii. Nie ma przesady w zawartym w trailerze filmu zdaniu, że "Erratum" to jego najlepsza rola ostatnich lat.

Film zasypano nagrodami: na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - dostałe nagrody za debiut reżyserski, nagrodę Stowarzyszenia Zagranicznych Organizatorów Polskich Festiwali i nagrodę dziennikarzy. wyróżnił go prestiżówy koreański Pusan MFF [wyróżnienie Specjalne Jury], A-klasowy Warszawski Festiwal Filmowy [nagroda Główna w Konkursie "1-2"], MFF w Chicago, w Salonikach oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" [nagroda Dziennikarzy i Toya Studios].