Kac w Warszawie szybszy niż w Vegas.

O tym że Łukasz Karwowski kręci komedię "Kac Wawa" wie już każdy kinoman w kraju. Wiadomość o nowym przedsięwzięciu toruńskiego reżysera gruchnęła dwa tygodnie temu. W rolach głownych Szyc, bydgoszczanka Gąsiorowska i Bohosiewicz. Ale dziennikarze uparcie pytają co było pierwsze: Kac Vegas czy Wawa?

Po pierwsze, zasadniczo konflikt wydumany, bo nie dotyczy amerykańskiego hitu, a jedynie nazwy nadanej mu przez polskich dystrybutorów. No bo przecież "Kac Vegas" naprawdę nazywa się "Hangover"... Karwowski zapewnia, że pomysł na "Kac Wawa" powstał wcześniej.
Nowa polska komedia ma być zrealizowana w gwiazdorskiej obsadzie. W filmie zagrają m.in. Borys Szyc, Roma Gąsiorowska, Sonia Bohosiewicz, Antoni Pawlicki, Michał Milowicz oraz Aleksandra Nieśpielak.

O czym opowie film? Andrzej (Borys Szyc), Jarek (Antoni Pawlicki), Karol (Michał Milowicz), Tomek (Michał Żurawski ) oraz Jerzy (Mariusz Pujszo ) spotykają się w hotelu, gdzie w apartamencie mają grać w brydża. W tym samym czasie panna młoda, przyszła żona Andrzeja Marta (Sonia Bohosiewicz) wraz z przyjaciółkami będą mile spędzały czas wieczoru panieńskiego z chippendalesami. Druhowie pana młodego wpadają jednak na genialny pomysł. W miejsce planowanej gry w brydża, postanawiają spędzić wieczór po męsku. Oprócz przysłowiowego kielicha, na kulturalny wieczór zamawiają drogą internetową studentki. Oporny Andrzej dostaje wspomagacze do drinka, a czwórka jego przyjaciół rozpoczyna burzliwy wieczór kawalerski.

To nie pierwszy wspólny film Karwowskiego i Szyca. Wcześniej razem zrobili „Południe Północ”. Co ciekawe, „Kac Wawa” będzie drugim polskim filmem - po „Bitwie warszawskiej 1920” Jerzego Hoffmana - powstałym w technologii 3D. "Bardzo sumiennie przygotowywałem się do jego realizacji. Obejrzałem wiele projektów nakręconych w tej technologii. Interesowałem się tym tematem o wiele wcześniej - rozmyślając nad kontynuacją „Czterech pancernych” - mówi Łukasz Karwowski, który podkreśla, że 3D to nieuchronna przyszłości kina.
Film wyprodukuje znany dystrybutor polski Syrena Films.

A tu linki do informacji o "Kac Wawa":
http://www.lukaszkarwowski.blogspot.com/
http://lukaszkarwowski.blogspot.com/2011/08/trwaja-zdjecia-do-kac-wawa.html
http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1806&NrSection=1&NrArticle=210922&IdTag=38