Cybulski dla Romy i Magdy!

I przeżywamy deja vu. Dwie znakomite młode aktorki wywodzące się z Torunia i Bydgoszczy ponownie nominowano do Nagrody im. Cybulskiego. Mowa o Romie Gąsiorowskiej i Magdzie Czerwińskiej, które razem walczyły już o "polskiego Oskara dla młodych" dwa lata temu. Możecie wspomóc nasze gwiazdy głosując na nie w necie.

To wiadomość świeżutka niczym przysłowiowe bułeczki. Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego ogłosiła nazwiska piątki aktorów nominowanych w tym roku do tego najważniejszego, aktorskiego trofeum dla młodych twarzy polskiego kina. Nominowani są: torunianka Magdalena Czerwińska i bydgoszczanka Roma Gąsiorowska, oraz Magdalena Popławska, Jakub Gierszał i Leszek Lichota.

I tu ważne! Do 31 października najlepszego młodego aktora wybierać może także każdy z nas! Oczywiście głosując w internecie o tutaj: http://www.nagrodacybulskiego.pl/nagroda.php

Magdę nominowano za świetną rolę w "Krecie" Rafaela Lewandowskiego. Romę za tytułową kreację w "Ki" Leszka Dawida. Oba filmy miały premiery w tegorocznej Gdyni. TUTAJ o tym pisaliśmy.

Już dwa lata temu namawialiśmy Was do głosowania na obie dziewczyny. Nie udało się. Ale tym razem się nie damy i wygramy! OK? Głosujcie ile wlezie: http://www.nagrodacybulskiego.pl/nagroda.php

Zaproście też do głosowania swoich znajomych na facebookach, a wy dziennikarze napiszcie o tym swoich mediach.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana od 1969 roku jest przeznaczona dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością". Pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski. Laureatów Nagrody poznamy w poniedziałek 7 listopada 2011.

Cybul na Fcb: https://www.facebook.com/nagrodacybulskiego

Obejrzyj zwiastun: KRET


Obejrzyj zwiastun: KI