Kuba Gierszał Shooting Star!

Naprawiamy nasz największy błąd. Kubo, Jakubie! Tyś nasz, regionalny, kujawsko-pomorski i toruński! Bijemy się w piersi żeśmy tego nie dostrzegli i oficjalnie krzyczymy - Kuba jest Shooting Star'2012. Bardziej prestiżowego tytułu w kinie europejskim nie ma. A teraz na tournee zaczynające się na Berlinale'2012 zabierze go European Film Promotion.

"Jakub Gierszał jest jednym z 10 europejskich aktorów, którzy otrzymali tytuł Shooting Star 2012. Kandydaturę aktora zgłosił PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej" - poinformował z dumą kilka dni temu sam Instytut. Czym jest projekt Shooting Stars? To specjalny program stworzony przez European Film Promotion, którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. Dlatego obecność w nim Gierszała to wydarzenie prestiżowe i otwierające przed Kubą wielkie perspektywy. W tym roku oprócz niego w gronie aktorów z tym tytułem znaleźli się: Adele Haenel (Francja), Anna Maria Mühe (Niemcy), Antonia Campbell-Hughes (Irlandia), Hilmar Gu?jónsson (Islandia), Isabella Ragonese (Włochy), Ana Ularu (Rumunia), Bill Skarsgard (Szwecja), Max Hubacher (Szwajcaria) i Riz Ahmed (Wielka Brytania).Kuba w Toruniu zamieszkał jako nastolatek i tutaj chodził do liceum. Urodził się w 1988 roku w Krakowie, ale miał zaledwie kilka miesięcy, jego rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Do Polski wrócił po jedenastu latach i trafił do Torunia. Obecnie studiuje w Szkole Teatralnej w Krakowie. Gierszał jest trzecim polskim aktorem z tytułem Shooting Star. W ubiegłych latach udało się to Agnieszce Grochowskiej i Agacie Buzek.

Nominacja do tytułu Shooting Star otworzyła drogę do międzynarodowej kariery wielu europejskim aktorom m.in. France Potente, Rachel Weisz, Danielowi Craigowi. Oficjalna prezentacja Shooting Stars'2012 odbędzie się w dniach 11-13 lutego 2012 podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W ciągu całego roku aktorzy z tytułem Shooting Star odwiedzą wiele międzynarodowych festiwali filmowych, wezmą udział w warsztatach i spotkaniach jako nowi ambasadorzy kina europejskiego.

Więcej informacji o Shooting Stars 2012 na stronie: www.shooting-stars.eu.

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/jakub-gierszal-shooting-star-2012
http://www.mmtorun.pl/artykul/amant-ciacho-torunianin
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=81815

Komentarze