Dawid Marcinkowski nominowany do SXSW Interactive Awards!

Nie zdziwimy się, jeżeli wszystko wam się w końcu pomiesza. "Bo ten Marcinkowski już był nominowany". No był! Do wielu nagród w tym do Webby Award 2010 czyli internetowego Oscara za "Sufferrosę". Ale nominacja na gigantycznym festiwalu SXSW dotyczy najnowszej pracy Dawida - interaktywnego videoklipu do utworu "Forget Me Not" dla Smolika z główną rolą samej Emanuelle Seigner. Szczerze pisząc, spodziewaliśmy się tego.

kadr z Forget Me Not
Dawid z radością informuje, że "Forget Me Not" zostało nominowane w kategorii "Best Film & TV" do głównej nagrody festiwalu SXSW

Więcej tu: http://sxsw.com/interactive/awards/finalists

"Forget Me Not" Dawid zrealizował w duecie z Kasią Kifert. Pracują razem jako "Kissinger Twins". SXSW - czyli rozwijając skrót - South by Southwest, to jeden z największych festiwali sztuki na świecie. Odbywa się w środku prerii, w Austin stolicy Teksasu w USA. festiwalowy blockbuster budują "podfestiwale": SXSW Music, SXSW Film, SXSW Interactive, SXSWedu i SXSWeco.

Dawid w NY z tournee Sufferrosy
Najbardziej znany z nich - SXSW Muzyka - jest jednym z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych, z ponad 2000 wykonawców grających w ponad 90 miejscach w centrum Austin w ciągu czterech dni. Łącznie, SXSW przynosi najwyższy wpływ do skarbowu stanowego Texasu i jest największym dla gospodarki Austin wydarzeniem. Szacunkowo przynosi miastu... 167.000.000 dolarów (dane z 2011 roku).

Dawid w konkurencji "Film/TV" walczy z 4 innymi projektami stworzonymi dla potrzeb TV, filmu, przemysłu filmowego oraz streamingów internetowych. Oto stawka:

Forget Me Not
http://www.forgetmenot.tv/

Goa Hippy Tribe
http://www.sbs.com.au/goahippytribe/

The Gradual Demise of Phillipa Finch
http://www.abc.net.au/tv/phillipafinch/

Hashtag Killer
http://htk.clubpsych.usanetwork.com/story_assets/HTK/index.html

Kenny Powers, MFCEO
http://www.funnyordie.com/videos/634f52e7d2/kenny-powers-the-k-swiss-mfceo-uncensored

No to czekamy na SUKCES!!!

Komentarze