Landowski "podnosi się by nie upaść".

Jak doniosły bydgoskie media Darek Landowski pracuje nad nowym filmem. Reżyser ciekawych dokumentów muzycznych „Variete muzyka bez końca” czy „Kredką pomazane” (historia grupy Kredki) przygotowuje się tym razem do filmu fabularnego.

Ewa Stołowska, zdjęcia do "Podnieść.."
Jak donosi portal Enjoy Bydgoszcz zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Podnieść się by nie upaść" już powstają. Landowski kręci w galerii bwa, pubie Kredens, restauracji Eljazz oraz wielu innych charakterystycznych dla Bydgoszczy miejscach.
- Inspiracją do zrobienia filmu pod roboczym tytułem "Podnieść się by nie upaść" był artykuł w „Angorze” o trzech kobietach, które odniosły sukcesy zawodowe, naukowe, dobrze powodziło im się też w życiu osobistym. Pęd do osiągania szczytu, dorównywania innym podszyty był jednak kompleksami i innymi niuansami psychologicznymi, które sprawiały, że to co było tylko "oblewaniem sukcesów" czy "topieniem porażek w alkoholu", stało się uzależnieniem. Dramat tych kobiet, a zarazem szczerość, odwaga i w pewnym stopniu siła, stała się "motywem przewodnim" do napisania scenariusza i stworzenia głównej bohaterki filmu – opowiada EnjoyBydgoszcz Darek Landowski.

W projekcie udział biorą, m.in. Ewa Stołowska, zespół Sellisternium, bydgoski malarz Kuba Elwertowski i Ewa Helena Kania znana z serialu „Na wspólnej").


Komentarze