BKF walczy o Grand Prix

Ludzie Bydgoskiej Kroniki Filmowej prowadzonej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy czekają na Wasze głosy w festiwalu internetowym "10 minut festiwal". 

Filmy Macieja Jasińskiego i Stanisława Piskozuba reprezentują Bydgoszcz w tym ciekawym sieciowym festiwalu. A teraz kilka słów o obu kandydujących filmach.

Czarna Niedziela reż. Maciej Jasiński. Każdej niedzieli mieszkańcy pewnego miasta zbierają się na stadionie. Tam zaczyna się cotygodniowy rytuał. Ludzie na chwilę zapominają o codziennym życiu i dają się porwać emocjonującej rywalizacji. Głosy poparcia można oddawać tutaj - http://www.10minutfestiwal.pl/filmy/show/71.html 

Motocross, reż. Jarosław Piskozub. Trening Oskara Golloba na motocrossie pod Bydgoszczą. http://www.10minutfestiwal.pl/filmy/show/70.html

"10 minut festiwal" przeznaczony jest dla filmów "aktywnych". Do udziału zaproszeni zostali podróżnicy - filmowcy amatorzy, wielbiciele turystyki alternatywnej i sporty extremalnych, wspinaczki, nurkowania lub jazdy na rolkach. Festiwal czeka też na filmy o pasjach, "zajawkach" znajomych, rajdach, regatach i zawodach. "10 minut Festiwal" jest wydarzeniem przede wszystkim wirtualnym. Widzowie online oglądają i głosują na materiały zgłoszone do konkursu. Konkurs finałowy to wybór jury i publiczności podczas kinowego pokazu filmów w lutym 2012.